Patricie se léčila pomocí alternativní medicíny. Tento léčebný proces na ni nezabral a rakovina u ní metastázovala. Její zdravotní stav byl až tak vážný, že se rozhodla ve Švýcarsku podstoupit asistovanou sebevraždu.

Propojení se sestrou

„Nejsem hypochondr. K lékaři jdu až ve chvíli, kdy se už opravdu nemůžu hýbat nebo mám horečku okolo 40 °C. V nemocnici trávím čas kvůli své nadaci, ne kvůli sobě. Poté, co moje sestra umřela, mi něco v hlavě pořád říkalo, ať zajdu na kontrolu. Ráno, večer, pořád. Věřím, že mi tento signál posílala má zesnulá sestra,“ řekla v pořadu Povídej oblíbená herečka a šansoniérka. „Paní doktorka mi udělala biopsii a nakonec mi řekla, že to není dobré a musí mě operovat. Na operaci jsem šla hned následující den,“ dodala s tím, že nemoc už jednou prodělala.

Asistovaná sebevražda

Sestra Chantal Patricie podstoupila asistovanou sebevraždu v Ženevě. Tři dny před plánovanou eutanazii ji Chantal navštívila. Sestra ji ale poslala pryč. „Nechtěla tam mít mě, maminku ani sestry. Poslala mě za rodinou, za Vladimírem. Slibovala, že se ozve.“ Podle půvabné francouzsky svůj slib splnila, ovšem jinak než očekávala. „Vím, že tomu nebudou někteří věřit, ale vím přesně, kdy odešla. V tu chvíli jsem seděla v kuchyni a venku pršelo. Prosila jsem ji, aby mi dala znamení a najednou se z mraků vynořil na několik vteřin paprsek slunce. Nekecám,“ uvedla Poullain. S rozhodnutím sestry se šestašedesátiletá herečka vyrovanala velmi racionálně. „Absolutně ho respektuji. Z mé sestry, která měřila 183 centimetrů a byla fakt krásná žena, zbyla jen kost a kůže.“