Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chantal Poullain: Na šílené zamilování už dlouho čekám

Zdroj:

Snad pokaždé, co se léta scházíme, omlouvá svůj časový handicap slovy: „Mám před premiérou.“ Pro herečku a šansoniérku Chantal Poullain (55) je to prý nejkrásnější věta, jakou může zahájit rozhovor. „A druhá, že se chystám do Francie,“ směje se.

Teď se ale nechystáte, před pár týdny jte přijela.

Tentokrát to byla krátká cesta po rychlém rozhodnutí, zůstala jsem tam jen týden, sestra Beatrice měla vážný úraz na lyžích. A málem přišla o nohu. Naštěstí jí zůstaly jen dvě velké jizvy. Je sochařka a kromě rukou potřebuje i obě nohy.

Teď nevím – sestra má děti?

Ano, velmi krásnou dceru. Magalie je jako anděl spadlý z nebe. Nedávno pochopila, že nejdůležitější pro ni je pomáhat lidem kolem sebe.

Krásu máte v genech.

Jste hodná, že si to myslíte, ale já v rodině platila za ošklivé kačátko. Maminka byla velice krásná a je pořád, i ve svém věku, tatínek už bohužel odešel, ale byl podle mě ohromně přitažlivý muž. A moje sestry a bratři? Samé zajímavé typy…

Sedíme ve vašem krásném bytě, hodně věcí jste si v něm udělala sama. Které vysloveně mužské práce zvládáte?

Všechny! Nemluvím o banalitách jako je věšení obrazů, nebo vrtání do zdi. Nedávno jsem prala a najednou se mi pokazila sušička. Rozčililo mě, že opravář mohl přijít až další týden. Zuřila jsem, on byl ze mě zoufalý. Nakonec řekl: „Odšroubujte víko stěny, zkontrolujte kontakty, vyčistěte prach, který tam může být, je tam červený čudlík...“ A tak dále.

Všechno jsem si poznamenala, šla pro krabici s nářadím, vše udělala podle návodu, a když jsem zmáčkla čudlík start, sušička se rozjela. Ovšem pozor! Já nejsem zastánkyně toho, že ženská má dělat mužské práce, i když je umí! Já tyhle práce dělám z nutnosti, život mě nutí řešit všechno. I vyměnit kolo u auta.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky