Svou novou knihu vydala Chantal Poullain jedenáct let poté, co vyšla její prvotina. Nový projekt nese název Život na kolotoči a podle oblíbené umělkyně přesně vystihuje to, jak se aktuálně ve svém životě cítí. 

“Je to famózní kolotoč. Někdy máte pocit, že jede tak rychle, že si řeknete: „Můžeš se trochu uklidnit?“ Pak je ale jeden kolotoč, který se nikdy nemá zastavit, a to je kolotoč lásky. Ten se musí pořád točit. Ale kolotoč je taky o tom, že váš život vás veze, vy jedete, občas se na chvilku zastavíte a zjistíte, že jste na stejném místě a přitom je všechno jinak, protože jste starší a různé situace se změnily. Ale pak zas pojedete dál,” vysvětlila v rozhovoru pro magazín iDNES.cz.

V životě si skutečně prožila mnohé. Některé věci jsou i po letech stále těžké, ale jiné jsou zase pěknými vzpomínkami, kterých si herečka velmi váží. A to i přesto, že to mnohdy není lehké. 

Bolek Polívka byl velká láska

To je také případ jejího již zaniklého vztahu s hercem a komikem Bolkem Polívkou. Toho v knize popsala dvěma jednoduchými, ale výstižnými slovy - velká láska. Někoho to možná překvapí, vzhledem k tomu, že spolu již dávno nežijí, ona pro to ale má své vysvětlení. 

“Když máte opravdu velkou lásku, nikdy není konec. Ten vztah je pak jiný a každý jde jinou cestou, ale pro mě je to tak, že když tu někdy byla velká láska, tak pro člověka tou láskou zůstane. I když už máte jiný život, ta láska tam je a zůstane,” svěřila se Chantal Poullain. 

Se svým bývalým mužem má dodnes velmi dobré vztahy. “Všichni se stále scházíme: já, Bolek, Marcela i děti, zkrátka všichni. V životě nejde o to zničit všechno z minulosti. Jsou okamžiky, kdy je to těžké a momenty, které nechcete opakovat, ale na druhou stranu je ze všeho nejdůležitější rodina. To je vaše pevnost. Co bez rodiny? Milovali jsme se, pořád se milujeme, ale jiným způsobem,” vyznala se otevřeně ze svých pocitů. 

Potkali se ve Švýcarsku

Chantal Poullain a Bolek Polívka se potkali ve Švýcarsku, kde tehdy herečka natáčela televizní film. Zamilovala se prý do něj na první pohled. “Mnozí se podivují, jak to takhle mohu říkat. I pro mě je to velká záhada, ale takhle se to stalo. Zamilovala jsem se do něj ve vteřině,” uvedla pro Prima Ženy

Velmi překvapivě se tehdy jako studentka divadelní akademie rozhodne, že se z Francie, odkud pochází, za mužem svých snů přestěhuje do komunistického Československa. A jak řekla, tak také udělala. 

Pár ještě nějakou dobu zvažoval, že by naopak Bolek Polívka následoval svou partnerku, ale z toho nakonec sešlo.

“Velmi brzy jsem pochopila, že ten člověk má tak silné kořeny, že to nepůjde. Nikdy jsem to od něj ani nežádala, protože jsem věděla, že nebude šťastný. Trpěl by,” vysvětlila Chantal Poullain své rozhodnutí. 

Mají spolu syna, který je také hercem

Prožili spolu patnáct let a mají spolu syna Vladimíra Polívku, který se po vzoru svých rodičů také stal hercem. V roce 2002 se ale rozvedli.

“Naše cesty se časem rozešly. Bolek chtěl něco, na co jsem ještě nebyla připravena. Potřebovala jsem čas. Nikdy to ale není chyba jednoho, vždy za rozchod mohou dva,” prozradila, proč jim to spolu nevyšlo.

Související články