Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Věřil, že se uzdraví: Nad smrtí Chadwicka Bosemana se vznáší spousta otazníků

Chadwick Boseman
Chadwick Boseman
Zdroj: Profimedia.cz
Chadwick Boseman

2. září 2020 světem otřásla šokující zpráva o úmrtí herce Chadwicka Bosemana, představitele postavy Black Panther ve stejnojmenném snímku studia Marvel. Herec dlouhou dobu bojoval s rakovinou. Dle dostupných informací však o jeho nemoci věděli jen hercovi nejbližší. Chadwick Boseman věřil, že boj vyhraje, do poslední chvíle věřil, že si svou roli zopakuje. 

Chadwick Boseman, herec známý hlavně díky rolím Black Panthera nebo zpěváka Jamese Browna ve svých třiačtyřiceti letech podlehl rakovině. Zpráva o jeho úmrtí fanoušky naprosto šokovala. Nejen kvůli hercově nízkému věku, ale hlavně proto, že o jeho nemoci téměř nikdo nevěděl. Dokonce ani filmová studia Marvel a Disney, která si běžně ověřují zdravotní způsobilost herců předtím, než s nimi uzavřou několikaleté smlouvy.

O zvláštnostech případu informoval server The Hollywood Reporter. 

Nikdo neměl tušení o jeho nemoci

Někteří spekulovali o tom, že Marvel musel vědět, s jakými těžkostmi se Chadwick potýkal, neboť velká studia většinou nechávají své hlavní hvězdy podrobovat zdravotním vyšetřením kvůli pojištění. Jak ovšem vysvětlil finanční právník Schuyler Moore, v tomto případě mohlo studio postupovat jinak.

„Velká studia ne vždy podrobují herce lékařským prohlídkám, dělají tak většinou jen v případě, kdy k tomu mají nějaký závažný důvod,” vysvětlil Moore. „V ostatních případech prostě riskují,” dodal ještě.

Z hercovy smrti byl svět v šoku

Podle serveru The Hollywood Reporter byl šéf Marvelu, Kevin Feige, informován o Chadwickově zdravotním stavu v e-mailu odeslaném jen hodinu před hercovou smrtí. Neměl tak příležitost si mail přečíst ještě předtím, než bylo úmrtí oznámeno v tisku. Nikdy jiný, kdo se podílel na tvorbě snímku Black Panther neměl o nemoci tušení. 

Chadwick Boseman si velmi střežil své soukromí a byl do poslední chvíle přesvědčený, že nemoc porazí. Dokonce se znovu plánoval pustit do náročného tréninku, aby nabral svalovou hmotu pro natáčení pokračování Black Panthera, které mělo začít v březnu příštího roku. 

Black Panther

K úmrtí herce se vyjádřila spousta slavných osobností, mezi kterými je i režisér a scénárista snímku Black Panther Ryan Coogler. 

„Strávil jsem celý rok přípravami, fantazírováním a psaním slov pro Chadwicka, které herec už nikdy nevysloví. Ničí mě vědění, že už nikdy neuvidím záběr na Chadwicka v monitoru kamery a že za ním už nikdy nepůjdu a nepožádám ho o zopakování scény,” sdělil se zármutkem Ryan.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky