Než si štábní strážmistr Karel Arazím k oltáři dovedl svou milou Ludmilu, dalo mu to mnoho práce a přemlouvání. Nakonec se za něj ale jeho láska přece jen provdala. Slovenská herečka Alena Antalová, která si půvabnou květinářku zahrála, se herectví věnuje stále. Většinou se ale objevuje spíše na jevišti. 

Čtyři roky po odvysílání seriálu se Alena Antalová vdala za Josefa Juráčka a téhož roku se jim také narodila první dcera Alena. V tu dobu ovšem ještě netušila, že do porodnice se v budoucnu vydá ještě třikrát. 

První okamžiky v roli matky pro ni byly velmi náročné. Nějakou dobu trvalo, než se s novou životní situací dokázala naplno sžít.

“Prvorodičky bych zakázala. Všechno jsem dělala podle knížek, porod jsem měla nastudovaný a všechno bylo jinak. Jak jsem naučená z divadla, že roli mám nacvičenou, tak tady to nešlo. Postupně jsem se na všechno vykašlala a dělala vše přirozeně,” přiznala v rozhovoru pro deník Blesk.

Dva roky poté přišla na svět dcera Elena a jako zkušená maminka snášela příchod nového člena rodiny Alena Antalová o poznání lépe. Dokonce tak dobře, že ji to neodradilo od toho rodinu znovu rozšířit. Kdyby tenkrát tušila, co ji čeká, možná by to tak růžově neviděla. 

“Často říkám, že kdybychom nezačali děvčaty, tak nás tolik nebude. Kdyby jsme s manželem začali s chlapci, tak nevím, když se narodil drzý Janík, byla jsem úplně v šoku. Jak je možné, že ty dvě víly vždy vpluly, ať už bylo něco špatně, nebo zlobily, ale Janík tam vždy vletěl tak drsně, surově a jen řekl ne,” popsala herečka v pořadu Blízká setkání na stanici Český rozhlas. 

Se čtyřmi malými dětmi to Alena Antalová měla těžké

Z šoku se ale rodina poměrně rychle vzpamatovala, protože o tři roky později se narodila nejmladší dcera Maruška. 

Období se čtyřmi malými dětmi bylo pro Alenu Antalovou velmi náročné. V jejich pubertě to ovšem není o mnoho lepší. 

“Když si vzpomenu na to, když byly děti malé, tak to bylo příšerný. Vždycky jsem si říkala, když už si ty zadky naučí samy utírat a zavazovat tkaničky, že to bude fantastické a budu mít klid. Nemám. Teď už mají všelijaké lásky a já to s nimi prožívám, jak kdybych s nimi sama chodila. Katastrofa jedna za druhou, pořád hrozný,” svěřila se umělkyně s úsměvem. 

Nejvíce si od rodiny odpočine při práci

Jako každá maminka se musí pořádně ohánět a času na relax tak pochopitelně příliš mnoho nezbývá. 

“Už je to hodně let, co jsem měla chvilku jenom sama pro sebe,” přiznala pro redakci Expres.cz před časem. 

Stejně jako mnoho jiných rodičů tak zjistila, že si kolikrát nejlépe odpočine v práci. “Pro mě relax znamená právě třeba výlet do Prahy si zazpívat a zahrát,” přiznala Alena Antalová, kterou mohli diváci vidět například v pohádkovém muzikálu pro celou rodinu Mary Poppins.