Rychlý zmizel ze seriálu v roce 2022. Celý jeho odchod byl velmi nečekaný. Čestmír Mázl odletěl do Mexika jako lékař v rámci humanitární mise, kde byl postřelen.

Jeho tělo se nikdy nenašlo. Pátrání po něm bylo bezvýsledné. Kvůli tomu byl úředně prohlášen za mrtvého. Netrvalo to dlouho a do děje se vrátil ve velkém stylu.

Legendární postava

Čestmír Mázl je v Ordinaci už od samotného začátku. Petr Rychlý je tak od roku 2005 na televizních obrazovkách týden co týden. Ordinace je pro Rychlého zkrátka speciální. Na place se potkal s i se svým synem Ondřejem.

Oblíbený gynekolog za osmnáct let svého působení v kamenické nemocnici pochoval tři ženy, vychoval pět dětí. Mimo to se vyléčil z rakoviny tlustého střeva. Kvůli tomu se z velkého sukničkáře stal vzorný partner a otec.

Bolestivý návrat

Diváci se se smrtí gynekologa Mázla nemohli srovnat. To jeho seriálová manželka Alena šla dál. Našla si dokonce mladšího milence. Čestmír se jí ovšem vracel alespoň do snů. Alena tak stále věřila, že je možnost, že její manžel žije.

Nečekané se stalo skutečností a po pár měsících se Čestmír v Mexiku našel. Alena na něj v doprovodu policie čekala na letišti a společně se pokoušeli navázat, tam kde skončili. Jeho život už nebyl takový, jako předtím. Hrůzné zkušenosti ho poznamenaly.

Ordinace jako zlatý důl

V roce 2014 se částky za natáčení seriálu šplhaly do astronomických částek. V tu dobu byla Ordinace v růžové zahradě na samotném vrcholu popularity.

„Jeden díl Ordinace vyjde v průměru na milion korun. V tom nejsou jen honoráře herců, musíte počítat s pronájmy lokací a techniky, platy padesátičlenného štábu, nákupy nebo výpůjčky rekvizit, střih a další postprodukce. Těch výdajů je spousta,“ prozradil deníku Aha! režisér.

Petr Rychlý platil v té době za nejlépe placeného herce v seriálu. Postava primáře Čestmíra Mázla mu vydělala podle odhadu jedenáct milionů korun.

Další dokonale zaplacenou herečkou měla být Zlata Adamovská. Ta za roli doktorky Běly měla inkasovat 16 000 Kč za den. Další ze stálic seriálu je barmanka Lucie. Herečka Ivana Jirešová si v době největší slávy vysloužila za jeden natáčecí den 7 000 Kč.

Mimo pohádkový honorář si Rychlý získal kvůli roli Mázla opravdovou slávu. „Když jdu po ulici, tak je to buď ahoj Česti nebo hele mami tam je Mázl. Petr Rychlý vlastně zmizel a to se odráží logicky i v pracovních nabídkách, které nepřichází nebo přichází v omezené míře… Zkuste mě obsadit do nějakého filmu, aby to všem neevokovalo, že to je ten pan doktor a hraje ve filmu,“ svěřil se v rozhovoru pro iDNES.

Ani kvůli této zkušenosti na seriál nezanevřel. „Já s tím nemám problém. Ordinace v růžové zahradě mě představila jako herce. To byla moje záchrana, protože já v té době dělal v televizi jenom zábavu. Jsem loajální člověk a za těch sedmnáct sezon jsme tam prakticky všichni přátelé,“ dodal.

Související články