Měsíce příprav a hodiny zvukových zkoušek se v pátek 19. listopadu na obrazovkách televize Nova konečně zúročí. Ve 20:20 totiž odstartuje přímý přenos ankety Český slavík 21, která se několik let potýkala s problémy a fanoušci české hudby se bez ní tak museli obejít. Pak si ji však pod svá křídla vzal podnikatel Karel Janeček a vdechl jí nový život. Chybět nebudou ty největší hvězdy české hudební scény ani řada dalších známých tváří. Večerem provede dvojice oblíbených moderátorů Ondřej Sokol a Aleš Háma, kteří všechny hosty přivítají v Hudebním divadle Karlín.

Obrovský zájem

V anketě Český slavík hlasují lidé z řad veřejnosti a rozhodnutí o tom, kdo z interpretů získá svou sošku, tak závisí jen a pouze na nich. Nově se pravidla pro udělování hlasů také mírně změnila. „V každé kategorii mohli hlasující využít pět hlasů, takže mohl každý hlasovat pro pět zpěváků, pět zpěvaček, pět kapel a tak dále. V průměru každý člověk využil asi 10 hlasů. V jedné kategorii to vycházelo zhruba dva hlasy na člověka,” nechal se podle TN.cz slyšet podnikatel Karel Janeček.

A přestože byly doby, kdy se do samotného hlasování žádný závratný počet lidí nezapojil, letos tomu tak rozhodně nebylo. „Máme nejvíc hlasů v historii, protože těch hlasů lidé mohli využít víc. Ale i počet hlasujících je jeden ze tří nejlepších výsledků od samotného založení ankety. Zapojilo se strašně moc lidí,” uvedl ředitel ankety Jakub Horák.

Adepti na vítězství

V rámci galavečera se diváci pochopitelně mohou těšit i na mnoho hudebních vystoupení. Zazpívá například Jan Bendig, kterého doprovodí oblíbený Kapitán Demo, ale také skupina Kryštof. A fanoušci si poslechnou i Ewu Farnou či Marka Ztraceného. A právě tito dva jsou zároveň žhavými adepty na vítězství. Kdo si nakonec odnese prestižní ocenění?

Přípravy jsou v plném proudu: