Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Eva Burešová získala bronz na Českém slavíku: Dojemná slova o cestě za slávou

Český slavík 2021
Český slavík 2021
Zdroj: Profimedia
Český slavík 2021

Z pátku na sobotu proběhlo živé vysílání obnovené pěvecké soutěže Český slavík a nebyla nouze o překvapení. Rozruch svým proslovem způsobil například raper Řezník, který urazil všechny přítomné kolegy v sále. Na rozdíl od něj si ale ostatní umělci večer užili naplno, zvláště pak Eva Burešová, která získala třetí místo v kategorii zpěvačka, a to i přes fakt, že se hudbě několik let vůbec nevěnovala.

Český slavík se na TV obrazovky vrátil po čtyřech letech. Pěveckou soutěž se rozhodl obnovit miliardář Karel Janeček a zájem u umělců byl víc než veliký.

Galavečer uváděl Ondřej Sokol s Alešem Hámou a rozhodně to pro ně nebyl jednoduchý úkol, zvlášť když na pódium dorazil raper Řezník, který zkritizoval celou českou hudební scénu. "Upřímně jsem měl radost, když tahle anketa skončila a doufal jsem, že už se nikdy neobnoví. Česká pop music je už roky na úplném dnu, nekopíruje zahraniční trendy, a když si občas naladím v autě rádio, udělá se mi fyzicky zle," nenechal na šokovaných hudebnících nit suchou.

Proslov rapera zvedl ze židle hlavně Moniku Bagárovou, která se k jeho chování ihned vyjádřila, jakmile dostala do ruky mikrofon. "Chtěla bych konkrétně k panu Řezníkovi. Podle mě jste shnilá plesnivá osoba, která se schovává pod maskou a nemá odvahu ukázat svou tvář, no nedivím se, nechceme vás potkávat. Vy, mí drazí kolegové, jste úžasní muzikanti, talentovaní lidi a já vám všem držím palce a vážím si vás," lichotila Bagárová všem muzikantům, kteří zůstali po proslovu Řezníka jako opaření.

Burešová se vrátila po hudební pauze rovnou pro bronzové ocenění


"10 let, moji milí. Tento rok to bylo 10 let od té doby, co jsem vyšla na pódium talentové soutěže a moc jsem si přála, aby lidi oslovilo to co dělám a miluji svým srdcem. Celých deset let jsem neseděla jen doma, pracovala jsem na sobě. Přes 14 hlavních muzikálových rolí, krásné filmové role, koncertů a v neposlední řadě seriálových rolí, díky kterým mě mnoho z vás teprve poznalo a rozhodlo se se mnou tu cestu budovat a sledovat. Někteří zpovzdálí a někteří velmi blízko," ozvala se Eva Burešová svým fanouškům na Instagramu po vyhlášení Českého slavíka.

Herečka a zpěvačka přiznala, že několik let hudební kariéru odsouvala na vedlejší kolej. "Hudba je ta, se kterou jsem měla velký boj ze soukromých nelehkých důvodu, o kterých budu mluvit až jednou ve svých pamětích. Hledaly jsme znova cestu k sobě a naštěstí ji v posledních letech našly," vysvětlila sledujícím, proč si dávala od zpěvu pauzu.


"Nejdůležitější dík patří mým nejbližším. Mami, tati, sestřičko, synáčku, Přemečku… Miluju vás více, než dávám najevo. Jste můj vesmír, můj celý život. Děkuji za vaši trpělivost a toliko lásky. Jsem vaše. A teď to velmi, velmi hlavní. Díky VÁM! Ani ve snu malé holce se mi nezdálo kolik z vás na mě myslí, podporuje. Jen díky vám jsem včera mohla převzít bronzového slavíka. Slibuji, že ho budu opečovávat a pracovat na sobě, jak nejvíce to půjde, abyste měli i dál co poslouchat a zpívat se mnou. Miluji vás," dodala Burešová.

Evě Burešové předal slavíka její partner Přemek Forejt

Kompletní výsledky Českého slavíka 2021:


Absolutní slavík:

Marek Ztracený

Kategorie zpěvačka:

1. Ewa Farna

2. Lucie Bílá
3. Eva Burešová


Kategorie zpěvák:

1. Marek Ztracený
2. Pokáč
3. Richard Krajčo


Kategorie hudební skupina:

1. Mirai
2. Kryštof
3. Kabát  


Kategorie Objev roku:

Michal Horák

Kategorie Hip Hop & Rap:

1. Řezník
2. Marpo
3. Raego


Nejoblíbenější píseň rádia Impuls:

Marek Ztracený – Moje milá

Nejstreamovanější skladba českého internetu:

Viktor Sheen – Rozdělený svět

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky