Už po šedesáté se u nás rozdávaly hudební ceny Český slavík a událost si nenechaly ujít české ani slovenské hvězdy.

Pro mnoho hudebníků je právě slavík jednou z mála událostí, kam mohou vynést extravagantní modely a letošní ročník toho evidentně využili.

Nádhernou róbu vynesla herečka Eva Burešová, která se barevně sladila se svým partnerem Přemkem Forejtem. Hvězda Slunečné zvolila černé šaty s nádhernou vlečkou připomínající paví peří a porotce Masterchefa ji doplnil sametovým kostýmem zelené barvy.

"A opět se soškou za třetí místo. Vděk slovy nedokážu vyjádřit. Jsem šťastná, že jsem si k tomu pultíku včera opět mohla přijít a převzít tu nádhernou cenu, kterou jsem získala jen a jen díky vám. Byl to pro mě po všech možných stránkách šílený, ale krásný rok a tahle krásná podzimní třešnička mi jen opět dokázala, že to, co dělám, smysl má," napsala dojatá Burešová po návratu z galavečeru na svůj Instagram.

Absolonová v šatech od Matragi, Bendig reprezentoval Gotta i Žbirku

Jednou z hlavních hvězd večera byla bezesporu Monika Absolonová, která dostala těžký úkol zazpívat jednu ze skladeb své zesnulé kamarádky a kolegyně Hany Zagorové. O to více zpěvačka řešila výběr slavnostních šatů a nakonec vypadala skvěle.

"Bylo těžké vybrat šaty, obzvlášť na píseň pro Hanku. Já, která jsem jindy poslušná a vezmu si na sebe co mi Filip řekne, jsem vnitřně pořád věděla, že na Rybičku zlatou potřebuji něco výjimečného, zásadního. A tak jsem moc ráda, že jsme s Filipem objevili překrásnou róbu od Blanky Matragi. Jednoduchá, krásná, elegantní a navíc Blanka šila pro Haničku, takže to víc symbolické být nemohlo," pochvalovala si Absolonová na sociální síti.

Nepřehlédnutelný byl Jan Bendig, který dorazil s Monikou Bagárovou. Hudebník se zahalil do obřího pláště, kde byly slavné osobnosti české scény. "Je tam Lucie Bílá, Karel Gott, Miro Žbirka, Ladislav Štaidl, Chinaski a další. Je to pocta slavíkovi a výročí šedesáti let," nechal se slyšet Bendig pro TV Nova. Bagárová vedle něj sice působila lehce nudně, velice jí to ale v bílých šatech antického střihu slušelo.

Ewa Farna jako oživlá Socha svobody

Asi nejvíce svým kosmickým výběrem oblečení překvapila Ewa Farna. Zpěvačka svými modely ráda šokuje a to se jí povedlo i na slavíkovi, kam dorazila v neforemném modro-černém kostýmku, který jí zbytečně přidával kila.

Na hlavě navíc měla Farna modrý prstenec, díky kterému vypadala jako oživlá Socha svobody. Ne příliš povedený outfit předvedl také Richard Krajčo. V průhledném topu s lesklou šálkou zakrývající bradavky vypadal spíše jako účastník diskotéky z osmdesátých let.

Podobně se oblékl i manžel raperky Sharloty, Lukáš Jirkovský. Jeho něžné polovičce to ale velmi slušelo a v červených latexových šatech byla rozhodně středem pozornosti. Jak to hvězdám slušelo, se můžete podívat v naší galerii.

Výsledky Českého slavíka 2022:

Zpěvačky:

Lucie Bílá (71519 hlasů)

Ewa Farna (65408 hlasů)

Eva Burešová (36230 hlasů)

Zpěváci:

Marek Ztracený (67800 hlasů)

Vojtěch Dyk (28891 hlasů)

Richard Krajčo (26531 hlasů)

Kapely:

Kabát (49341 hlasů)

Mirai (48516 hlasů)

Kryštof (41461 hlasů)

Hip Hop & Rap

ATMO music (23848 hlasů)

Calin (19626 hlasů)

Marpo (18798 hlasů)

Objev roku:

Calin

Síň slávy:

Jiří Suchý

Nejoblíbenější píseň posluchačů rádia Impuls:

Marek Ztracený - Originál

Monika Absolonová svým zpěvem rozplakala většinu diváků v sále