Jsem blondýna a dělám v bulváru. Denně klopýtám na jehlách do redakce, abych se smečkou dalších krvelačných hyen vymyslela novou boudu na naše celebrity. Dnes se podíváme na zoubek česko slovenské talentové soutěži.

Je soutěž fér?

V Česku i na Slovensku v minulosti proběhly tři řady talentové soutěže SuperStar. Sledovanost ale na obou stranách postupně klesala, a tak slovenská televize Markíza přišla s nápadem udělat soutěž nově, mezinárodně. Koneckonců Češi a Slováci k sobě, i přes rozdělení společné republiky, stále patří. Stačí se jen podívat, kolik slovenských umělců pracuje v Česku a naopak. A nikomu to nevadí. Soutěž SuperStar ale vyvolala lehkou národní nevraživost. Když totiž v prvních finálových kolech vypadával jeden Slovák za druhým, slovenské straně se to samozřejmě vůbec nelíbilo. A začalo se poukazovat na to, že Čechů, kteří mohou hlasovat, je vlastně víc... Jakmile se ale názory, že soutěž vlastně není fér, objevily, začali houfně vypadávat Češi. Dost velkým překvapením bylo například vyloučení miláčka dívek a žen Bena Cristovaa. S jeho odchodem byl ale stav Češi – Slováci zase vyrovnaný, tři finalisté z české strany a tři ze slovenské. A všichni byli zase spokojení.

Finále ve třech

Minulý týden divácké hlasování poslalo domů Slováka Denise Lacha. Dá se tedy očekávat, že teď je na řadě někdo z české strany, nejspíš Monika Bagárová, aby to zase bylo 2:2. A jak to bude s velkým finále? Všeobecně se očekává, že se nejdál dostanou Češi Martin Chodúr a Jan Bendig, a tak obě televize v zájmu zažehnání „národní války“ zvažují uspořádat finále ve třech, tedy tak, aby v něm Slováci měli svého zástupce, ať už to bude Dominika Stará nebo Miro Šmajda. Je ale klidně možné, že to bude úplně obráceně, dva Slováci, jeden Čech. Každopádně jeden národ bude asi zklamaný, když Česko Slovenskou SuperStar nebude jeho zástupce. Ono totiž motto soutěže „Dva národy, jeden hlas“ tak úplně neplatí...