Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Česko ještě nepřestalo hledat SuperStar!

Česko ještě nepřestalo hledat SuperStar!
Česko ještě nepřestalo hledat SuperStar!
Zdroj: TV NOVA

Už je téměř pravidlem, že každoročně hledáme nejlepšího zpěváka v zemi. V posledních dvou letech také společně se Slovenskem. Jaké byly předchozí ročníky a jaké zajímavosti přináší v této reality show rok 2011?

Tato pěvecká soutěž vznikla na základě britského televizního formátu Pop Idol. Stejně jako u nás je oblíbená po celém světě a skoro v každém státě najdeme vlastní verzi pěvecké reality show. Základní myšlenkou je, že před očima diváků a díky jejich hlasům vzniká z neznámého zpěváka hvězda hudebního nebe. Některé jste již vybrali, tak se na to pojďte spolu s Kafe.cz podívat.

Mění život od základů

Znáte dobře ta jména? Vzpomenete si na jejich úspěchy? Aneta Langerová, Vlastimil Horváth, Zbyněk Drda a Martin Chodúr. To jsou jména vítězů všech ročníků, které již proběhly. Někdo jim říká rychlokvašky a odsuzuje jejich cestu k vrcholu, někdo obdivuje, že i někdy ještě nezletilé děti dokážou jít za svým snem. Jak jste na tom vy? A myslíte si, že všichni chytili svoji příležitost za pačesy?

Rok 2004

První ročník show Česko hledá SuperStar patřil mezi opravdové televizní bomby. Nic podobného na našich obrazovkách ještě nebylo, začínající hvězdičky se jen sypaly a nacházely se opravdové talenty. Moderátorskou dvojici tvořil Ondřej Brzobohatý spolu Laďkou Něrgešovou. A v porotě zasedli Gábina Osvaldová, Ondřej Soukup, Ondřej Herman a Milan Herman. Ve finálovém duelu se utkaly Šárka Vaňková a Aneta Langerová. Nakonec procentuálně byl výsledek 21 % : 79 %, což v číslech znamenalo 621 235 hlasů a 2 359 739 hlasů. SuperStar už takového úspěchu v dalších ročnících nedosáhla.

Rok 2005

Následující rok se televize snažila navázat na úspěch předchozí série. Oblíbená byla, ale zdaleka nepřinesla to, co bylo očekáváno. Poprvé se taky objevilo 12 finalistů. Krátký rozestup mezi soutěžemi a nadšení z předchozí vítězky, která se na trhu velmi uchytila, znamenalo, že ve výsledcích byl velký rozdíl. O titul SuperStar si spolu zazpívali Petr Bende a Vlasta Horváth, a to v poměru 27 % : 73 %. To znamenalo 313 860 hlasů a 848 584 hlasů. V porotě společně s loňskou dvojkou Gábinou Osvaldovou a Ondřejem Soukupem usedli Michal Horáček a Eduard Klezla.

Rok 2006

Poprvé se v souvislosti s touto soutěží objevil moderátor Leoš Mareš. Celý ročník zvládl naprosto na jedničku odmoderovat úplně sám. Možná i díky němu a jeho tehdy ještě neotřelému humoru se SuperStar zase zařadila mezi špičky televizních pořadů a kdo ji nesledoval, jako by nebyl. Poprvé měla porota jen tři členy, a to Ondřeje Hejmu, Ilonu Csákovou a Eduarda Klezlu. Velké superfinále odzpívali společně David Spilka a Zbyněk Drda. Poprvé byly výkony vyrovnány (43% : 57 %) a poprvé jsme se nedozvěděli přesný počet hlasů. Co se umístění soutěžících na hvězdném nebi týče, byl tento ročník nejméně úspěšný. Kdo z vás si vzpomene na celou desítku jmen a kdo má doma CD vítěze Zbyňka Drdy? Z minulých ročníků také většina vydala desky, rok 2006 přinesl jen 5 CD a spousta z nich se na trhu ani neuchytila.

Rok 2009

Po téměř tříleté pauze (v mezičase se na televizních obrazovkách objevil pořad X Factor) se spojilo Slovensko s Českem a pro diváky televize připravily 1. Česko-Slovenskou SuperStar. Zpěváci znovu bažili po tom stát se hvězdami, ti, kteří se nemohli kvůli věku zúčastnit předchozích ročníků, dorostli do potřebného věku a diváci si již před začátkem nabíjeli kredity do mobilů, aby mohli svým oblíbencům poslat hlasy. Úspěch se dostavil, protože do úvodních castingů se přihlásilo neuvěřitelných 11 575 soutěžících, ze kterých nakonec bylo vybráno 12 finalistů. A vítězem se stal Martin Chodúr. Druhý skončil dívkami oblíbený Miro Šmajda. O soutěžících z poslední SuperStar slýcháváme zatím nejčastěji. Vydávají cédéčka, hrají v muzikálech i seriálech a koncertují. Sledovanost v Čechách i na Slovensku trhala rekordy a vzhledem k výběru soutěžících ze dvou zemí se objevily také neotřelé hlasy a velké talenty. V porotě zasedli za Českou republiku Ondřej Hejma a Marta Jandová a Slovensko Paľo Habera a Dara Rolins. Celou soutěž moderovala dvojice Leoš Mareš a Adéla Banášová. Živé přenosy se vysílaly z Bratislavy.

Česko-Slovenská SuperStar 2011 v bodech:

Porota:

  • Za Čechy Gábina Osvaldová a Heleae Zeťová a za Slovensko Paľo Habera a Rytmus

Moderátorská dvojice:

  • Slovenská zpěvačka Tina a Leoš Mareš

Živé přenosy:

  • Na rozdíl od loňského roku se tentokrát přenosy vysílají z Prahy, a proto neváhejte a na stránkách soutěže získejte lístky

Kolik se přihlásilo lidí:

  • Ačkoli je tato SuperStar již několikátou v pořadí, zájem o konkurzy byl stále obrovský…přes 10 000 lidí toužilo stát se hvězdou

Národnosti:

  • Omezení žádná nejsou...v tomto ročníku můžete například vidět i Američana, jedinou podmínkou je, že musí rozumět a pak i umět zazpívat česky nebo slovensky

Divadlo:

  • 100 soutěžících (rozhodovala porota)

Semifinále:

  • 24 soutěžících (rozhodují televizní diváci)

Finále:

  • 12 soutěžících

O co se hraje:

  • 100 000 eur a možnost natočení CD

Velké finále: červen 2011

(Zdroj: wikipedia.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky