Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Celebrity, které překvapí počtem dětí, o mnohých to veřejnost ani netuší

Zdroj: profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (19)

Průměrný počet dětí na jednu ženu u nás dosahuje čísla 1,7. Běžné jsou rodiny s jedináčkem, dvě děti považujeme za zlatý standard. Rodina s třemi dětmi už je podle současných měřítek opravdu velká. Ale některé české známé páry se rozhodly pro rodinu ještě větší.

Celebrit, v jejichž početné rodině figurují hned čtyři děti, je překvapivě hodně. Řadí se mezi ně například herečka Alena Antalová, která se svým mužem vychovává hned tři dcery a syna. Čtyři děti má rovněž její kolegyně Zdeňka Žádníková Volencová, známá ze seriálu Velmi křehké vztahy a z angažmá v Dejvickém divadle. S manželem svoji rodinu rozšířili rovněž o tři dcery a syna.

Jejich herecká kolegyně Lenka Vlasáková má s partnerem, rovněž hercem Janem Dolanským, dva syny a dceru. Tenhle trojlístek s nejstarší dcerou, kterou má z prvního manželství s výtvarníkem Egonem Tobiášem, z ní činí také zasloužilou matku čtyř potomků.

Fotografka Sára Saudková po rozchodu se slavným fotografem navázala osudový vztah s jeho synem Samuelem a společně vytvořili také šestičlennou rodinu – postupně do ní přibyla dcera a tři synové.

Velké rodiny mají i sportovci či politici

Ale velké rodiny nezakládají jen umělkyně – matkou početného potomstva je i sportovní střelkyně a olympijská medailistka Kateřina Emmons, za svobodna Kůrková, která se svým americkým manželem, také sportovním střelcem Matthewem, má tři dcery a syna.

Do klubu zasloužilých matek rychle míří také bývalá politička ze strany Věci veřejné Kristýna Kočí, nyní provdaná Mertlová. Ta se se svým budoucím manželem seznámila přes seznamku. Nápad je tak nadchl, že rozjeli seznamku svoji. A kromě rodinné firmy si pořídili ještě velkou rodinu, ke třem synům zanedlouho přibude další sourozenec.

Ke stejnému počtu dětí míří také modelka, moderátorka a nyní podnikatelka Martina Gavriely, která v koronovirové karanténě nezahálela, a na cestě je její čtvrtý potomek. Syna a dceru má z prvního manželství, se současným partnerem Marcusem Tranem má již dvouletého syna.

Dalším celebritám ani čtyři děti nestačily. Miss Československa 1992 Pavlína Babůrková již při své korunovaci prohlásila, že „chce mít tolik dětí, kolik bude moct“. A jak řekla, tak udělala! Po prvním nevydařeném vztahu, z kterého vzešel nejstarší syn, se sblížila s producentem Petrem Kratochvílem, v té době ovšem zadaného s Lucií Bílou. To způsobilo značný skandál, ale jejich vztah vše ustál a dnes jsou rodiči dalších čtyř dětí, dvou holek a dvou kluků.

Pětinásobnou matkou je také portrétní a módní fotografka Lucie Robinson, jejíž práci můžeme znát z ženských a lifestylových magazínů jako Elle, Harper´s Bazaar nebo Esprit. Kromě okouzlujících fotografií na svět přivedla také dvě dcery a tři syny.

Ekonomka, která se nebojí rodit doma

A někomu ani pět dětí nestačí. Mediálně známá ekonomka Markéta Šichtařová se svým mužem, rovněž ekonomem Vladimírem Pikorou, píše populárně-naučné knihy o ekonomii. Kromě nich ale s manželem vytvořili i velikou rodinu, čítající celkem šest dětí, dvě dcery a čtyři syny. Markéta přiznává, že tolik dětí zpočátku vůbec neplánovali, ale rodičovství se jim evidentně zalíbilo. A aby těch výjimečností nebylo málo, všechny své děti Markéta porodila doma, pouze za pomoci porodní asistentky.

Další mediálně známou matkou šesti dětí je také Ivana Tykač, manželka miliardáře Pavla Tykače. Ta porodila Pavlu Tykačovi dvě děti, druhé až v pětačtyřiceti letech, ale z předchozích manželství má ještě čtyři, z nichž nejstarší jsou už dospělé.

Vlastní i adoptované

Ale asi nejzasloužilejší matkou české veřejné scény je herečka Veronika Žilková. Ve třech manželstvích porodila celkem pět dětí, z nichž nejmladší, syn Melichar, bohužel ve věku půl roku zemřel na vrozenou brániční kýlu, a ani rychlá operace nedokázala čerstvý život zachránit. K vlastním dětem si osvojila ještě dvě další. A díky nejstarší dceři Agátě, matce dvou dětí, a osvojenému synovi Honzovi, který se stal letos v létě poprvé otcem, se může radovat již ze tří vnoučat.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky