Když se čtyři bratři Alex, Michael (což jsou zároveň jednovaječná dvojčata), Martin a Deniel a jejich sestra Terezka narodili, nebyl unikátní jen jejich počet, ale také fakt, že se jednalo o přirozené početí, nikoliv výsledek umělého oplodnění či léčby neplodnosti. Jedna spontánně počatá paterčata připadají na 48 milionů těhotenství a u nás by se měla taková situace teoreticky objevit jednou za 480 let. Na celém světě je evidováno pouze 134 takových případů.

Děti se narodily plánovaným císařským řezem v 31. týdnu těhotenství, ale měly se čile k světu. Jejich matka Alexandra se však kvůli náročnému těhotenství a porodu dodnes potýká se zdravotními problémy, poničená břišní stěna ji donutila podstoupit už několik operací. Jak ale sama zdůrazňuje, nejdůležitější pro ni jsou zdravé děti.

Od narození paterčat, na která doma čekal ještě o pět let starší bratr Antonio zvaný Tony, čelila rodina obrovské mediální pozornosti. Spolek Maminky dětem zřídil transparentní účet, který je inzerovaný na stránkách Rodinného centra v Milovicích, kde rodina žije. Centrum rovněž organizuje sbírku hmotných darů. Tato medializace na jednu stranu rodině zajistila štědré dárce, kteří jí posílali a stále posílají peníze či balíčky, na druhou stranu jí vynesla i kritiku, poukazující na údajné přílišné spoléhání rodiny na druhé. Zveřejňované seznamy potřebných věcí některé motivují k přispění, jiné naopak pobuřují. Negativním hlasům zpočátku nahrávaly i v médiích propírané spory mezi matkou paterčat Alexandrou a jejich patronkou Klárou Vítkovou Rulíkovou, zaměstnankyní ministerstva práce a sociálních věcí a zakladatelkou Klubu dvojčat a vícerčat, o peníze na transparentním účtu, což dospělo až k soudu, či neshody matky a babičky paterčat s najatými ošetřovatelkami, které měly s péčí o děti pomáhat.

Počáteční mediální rozruch se ale postupem času uklidňoval, rodina už nebyla pod takovým drobnohledem, postupně se zajela v novém režimu a děti zdárně rostly. Po absolvování školky požádali jejich rodiče o odklad školní docházky, hlavně z toho důvodu, že jsou děti narozené v červnu. Místo toho paterčata nastoupila do předškolního vzdělávacího programu Maxík, kde se věnovala hlavně procvičování motoriky, paměti, sluchového rozlišování a zrakové pozornosti. Úkoly sourozenci dostávali i na doma a pomoci tolika dětem s domácí přípravou určitě nebylo jednoduché, také to denně zabralo 2–3 hodiny. Byla to ale pro všechny skutečná průprava na školní docházku se vším všudy. A pokud se děti nevěnují školním povinnostem, tak hodně času tráví také v blízkém dětském parku Mirakulum, kde pracuje jejich otec, obzvlášť prý milují vodní svět.

Velký den pro Terezku, Alexe, Michaela, Martina a Deniela nastal 1. září 2020, kdy nastoupili do milovické základní školy Juventa. Mají ji v místě bydliště, navíc je uváděna jako největší a nejmodernější základní škola u nás, s kapacitou 1500 dětí. Do školy se prý všichni moc těšili, hlavně Deniel byl nedočkavý, a jsou dobře připravení. Nezbývá než jim popřát, aby se jim ve škole líbilo a dařilo!