Před pár týdny jste získala titul Česká Miss World, máte tak vlastně „papíry na krásu“... Připadáte si hezká?
No, řekla bych, že tato otázka je na místě. Asi si většina lidí myslí, že si teď připadám krásná. Mám zdravé sebevědomí, to neříkám, ale nejkrásnější nejsem. Krása je totiž široký pojem. Ještě v listopadu minulého roku jsem se dívala na missky a na showbusiness jako na svatý obrázek. Opravdu nikdy by mě nenapadlo, že budu na stejné čáře jako ony. Nebylo mým snem odmala stát se Miss, jako říká většina dívek. Možná proto je to pro mé blízké překvapením, kam až jsem to dotáhla.

Vítězství v soutěži určitě změnilo váš život, v čem hlavně?
Zatím nepociťuji nějaké zásadní změny. Je to zpříjemnění života a každému se to nesplní. Navíc mě baví modeling a ten patří k práci missky.

Jako zástupkyně České republiky pojedete na Miss World, neklepou se vám dopředu kolena před těmi zástupy silikonových jihoamerických missek?
Neklepou. Uvidíme, co zvítězí. Třeba dají na přirozenost!

Když o tom tak mluvíme, vy máte vše přírodní? A jaký je váš názor na plastiky?
K první otázce ano. A na plastické operace se dívám asi takto: V této době je možné všechno. Pokud se žena necítí dobře, je se sebou nespokojená a nemá to zdravé sebevědomí, tak proč by nešla na „opravu“? Pokud se bude cítit lépe, tak prosím.

Jednou změnou ve vašem životě určitě bude to, že z Rokycan jste přesídlila do Prahy. Nemáte trochu obavy ze života v Praze? A váš přítel Martin?
Z Rokycan jsem se opravdu už přesídlila. Obavy nejsou na místě. V Praze mi ten svět přijde zrychlený, a proto ráda zavítám ve volném čase domů k mamince. Martin občas zase přijede ke mě do Prahy.

Většina vztahů nových missek po jejich triumfu zkrachovala. Myslíte si, že vy to zvládnete?
Uvidíme, doufám že ano!

Váš přítel studuje jako vy, tak doufám, že se nezařadíte mezi krásky, které musí mít vedle sebe nutně zámožného podnikatele nebo krásného sportovce?
Tak Martin je hokejista a třeba zámožné podnikatelství ho taky čeká!

Vy sama studujete vysokou školu a zároveň si děláte výuční list na krejčovou, chtěla byste se jednou věnovat návrhářství?
Uvidíme, co kariéra přinese. Nicméně se budu snažit jít tímto směrem. Návrhářství apod.

Poznávají vás lidé na ulici?
Lidi mě občas poznávají. Většinou se jedná o slečny ve věku 14 -18 let. To slyšíte jen: „Petroooo, je to ona?“

A zvykla jste si na to, že se za vámi muži otáčejí? Vadí vám to?
Nezvykla, protože to tak není. Bude mi to vadit v té chvíli, až se za mnou bude otáčet někdo, kdo mi bude nesympatický.

Doufám, že zůstanete i dále tak otevřená a nebudete v médiích mlžit jako Česká Miss Jitka Válková se svým přítelem...
Nebudu. Jitku bych ale neobviňovala. Její vývoj vztahu se odehrál v hektickém období a tudíž Jitka netušila, jak na otázky o příteli reagovat.

Jste s přítelem připravená na to, že budete sledovaná médii?
Zatím se připravujeme.

Vaše postava je výsledkem cvičení, diet, či je to prostě genetický dar?
Dar od přírody to není, můj tatínek byl dříve opravdu hodně hubený, ale časem přibral na váze. Moje maminka nikdy nepatřila mezi štíhlé ženy. Tak si myslím, že musím na své postavě pracovat, abych nepodlehla.

Držela jste někdy nějakou dietu?
Diety vždy zkouším držet a nikdy to nevydržím. Před finále České Miss se to povedlo a tak jsem za to ráda. Jinak v jídle určitě nejsem vybíravá, takže když je hlad, sním víceméně vše, co je na talíři.

Umíte vařit? Zvládla byste třeba svíčkovou nebo rajskou?
Upřímně? Musela bych si otevřít kuchařku.

Vaše kudrlinky, které vám mimochodem moc sluší, jsou přírodní, nebo máte trvalou?
Tak teď jsem se až začervenala. Děkuji mockrát za vaši lichotku. Jsou to moje vlasy, trvalou nemám. Musím si je ale samozřejmě udržovat a někdy, když se vlas sám nezatočí, je třeba mu dopomoc kulmou.

Jak se oblékáte? Dáte na módní trendy? Máte nějakou oblíbenou značku oblečení?
Na módní trendy dám. Značky neřeším. Stojím si za tím, že když nemáte na sobě značku a je to obyčejný „kus“ ze seconhandu a vypadá to skvěle, tak značka není vůbec třeba. Mezi svými kamarády mám i takové, co značkou oplývají a mohu říci, že jsou neustále oblečeni do drahých kousků a je to absolutně bez vkusu. Někteří lidé žijí v domnění, že značka vytváří luxus a trend. Není to tak!

Tak tenhle názor určitě ocení hodně našich čtenářek... Dáváte přednost raději méně nápadnému oblečení, nebo si alespoň občas na sebe vezmete něco odvážnějšího, až vyzývavého?
Mám ráda oblečení, které je něčím výjimečné. A když vyjdete na ulici, jste si jistá, že v něm nikoho dalšího už nepotkáte. Tady se ale nabízí otázka, zda je mi příjemné být pořád středem pozornosti. Není, a proto se nápadněji oblékám pouze tedy, když mám náladu. Vyzývavé oblečení, třeba hodně hluboké výstřihy, přímo nesnáším.

A co když se vám při setkání spíše dívají do výstřihu než do vašich modrých očí?
Do výstřihu se mi nedívají, protože ho nemám nikdy tak hluboký, aby něco viděli. Vždy jen decentní výstřih. Musím se přiznat, že spousta mužů se mi divá do očí.

Co si myslíte o emancipaci a jaký je váš názor na feministky?
Všeho s mírou…

Proč je třeba u nás tak málo političek?
Domnívám se, že politici k sobě političky nepustí.

Máte mezi slavnými ženami nějakou svou favoritku? A koho nejvíc obdivujete z mužských celebrit?
Konkrétně nebudu jmenovat, protože to sama nevím. Nikdy jsem neměla nějaký vzor mezi ženami, podle kterého bych se do života inspirovala. Obdivuji všechny ženy, které dokázaly nemožné věci, šly si za svým cílem a nepropluly životem jen pro to, že musely. U mužů to vidím stejně.

Kdybyste se musela rozhodnout pro jednu jedinou knihu, CD a film, jaké byste si vzala na opuštěný ostrov?
CD Aventura a film Trosečník. Ohledně knihy pak nějakou, abych si podle ní věděla na pustém ostrově rady.

Myslíte, že byste dokázala přežít na opuštěném ostrově?
To bych si musela vyzkoušet , abychom znali odpověď.

Máte představu, že se jednou vdáte, nebo jste pro méně formální svazek? A až přijdou děti, dávala byste přednost nějakým českým jménům, nebo dnes módním cizím (Anabel, Aron, atd)?
Vyjmenoval jste jména dětí paní Maláčové (ředitelka soutěže Česká Miss – pozn. redakce). Domnívám se, že těmito jmény pojmenovala své děti, aby je bylo možné dobře vyslovit i v jiných zemích. Mám na to stejný názor. Pokud chci cestovat a neusídlit se jen v České republice, je výhoda mít světová jména. Vdávat se chci, alespoň jednou v životě.

Kdybyste měla možnost nasednout do stroje času, kam byste se zaletěla podívat?
Za prarodiči maminky do Ruska. Podívat se na jejich život v té době.

Věříte ve vykládání budoucnosti? Dala jste si už někdy vyložit karty nebo udělat horoskop?
Ano, maminka si na mě dala udělat horoskop, když jsem byla malá a zatím vše jde podle plánů.. Přeji všem čtenářkám krásné jaro a ať si tohle pozitivní období maximálně užijí!

Kafe.cz zjistilo

Veronika Machová

Nové České Miss World úspěch v soutěži krásy podle očekávání změnil život od základů. Přestěhovala se z Rokycan do Prahy, chodí na módní přehlídky a lidé se za ní otáčejí na ulici. Přestože je jí teprve 19 let, na mnohé věci se dívá s nečekaným nadhledem i humorem. Říká třeba, že vdát by se určitě jednou chtěla. Alespoň jednou...

Veronika se narodila 17. srpna 1990. Vystudovala modelářské návrhářství oděvů na střední škole a nyní si dělá výuční list na krejčovou, protože by se chtěla věnovat módnímu návrhářství. Studuje také Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy. Narodila se v Praze, ale celý dosavadní život prožila v Rokycanech. Je svobodná, ale zadaná. Necelé dva roky chodí se studentem a hokejistou Martinem (19).