Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Strasti při natáčení pohádky Čertova nevěsta: Sabina Laurinová trpěla v bolesti

Čertova nevěsta
Čertova nevěsta
Zdroj: Profimedia
Čertova nevěsta

Oblíbená pohádka režiséra Zdeňka Trošky Čertova nevěsta sklidila během svého uvedení velký úspěch a diváci se do ní ihned zamilovali, její vznik ale štáb i herce pořádně potrápil. Své o tom ví například herečka Sabina Laurinová, kterou si jako svou oběť vybral otravný hmyz. 

Zatímco pro diváky působí snímek Čertova nevěsta jako romantická pohádka, pro ty, kteří se podíleli na jejím vzniku, je vzpomínka na natáčení pravděpodobně spíše děsivá. Filmaři se totiž potýkali s mnoha problémy, které natáčení ohrožovaly. A rozhodně nešlo o žádné banality. 

Nedostatek peněz

Čertova nevěsta je snímkem, který je plný různých triků a speciálních efektů. To se pochopitelně odrazilo i na rozpočtu, který původně na natáčení vlastně vůbec nestačil. Zdeněk Troška byl ale natolik odhodlaný pohádku natočit, že do rozpočtu přidal 5 milionů korun z vlastní kapsy. Poměrně riskantní krok se mu ale nakonec vyplatil. Pohádka byla v době svého uvedení totiž nesmírně úspěšná a v kinech vydělala obrovské peníze. 

Nevyzpytatelné počasí

Když tvůrci zažehnali problém s penězi, objevil se jiný. Při natáčení je totiž potrápilo i počasí. V době vzniku filmu sužovaly některá místa Česka povodně a právě na jednom takovém místě se část pohádky natáčela. V jednu chvíli přišla třímetrová přívalová vlna a odplavila kulisy. Jindy zase všechny zdržovalo čekání na slunce. „Asi 45 minut jsme čekali na slunce, pak vyšlo na 30 vteřin, tak jsem čekali dalších 45 minut, mezitím se za mnou uhnízdili sršni a ti mě ohrožovali během dalšího natáčení,” uvedl před lety pro Aha! herec Václav Šanda, který si zahrál Štěpána. 

A Šanda nebyl jediný, kdo skončil v hledáčku otravného hmyzu. Sabině Laurinové během natáčení scény z plesu vletěla vosa do výstřihu, kde ji několikrát píchla. Postižené místo pochopitelně rychle oteklo. Naštěstí nebyl otok natolik viditelný a mohlo se pokračovat v natáčení.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky