Pořadatelé již tradičně vybírali vystupující z řad letošních nominovaných. Své zástupce tak v andělském line-upu zatím mají kategorie Album, Skladba, Skupina, Sólová interpretka, Objev i Společný projekt.

„Dává nám smysl představit v rámci předávání tvorbu zejména těch, kterých se daný ročník týká nejvíce. A těmi jsou samotní nominovaní, o kterých rozhodla Česká hudební akademie,“ vysvětluje producentka Cen Anděl Lucka Hájková a dodává: „Máme radost, že díky velkému a modernímu prostoru O2 universa můžeme opět dbát také na vizuální pojetí jednotlivých vystoupení, která podporují atraktivitu a výjimečnost večera.“

Hosté i diváci se tak mohou těšit na zavedená jména tuzemské populární hudby i zástupce aktuálních trendů. V rámci večera vystoupí kapely J.A.R., Jelen a Hradišťan, zpěváci Ben Cristovao, Sofian Medjmedj nebo Marcell, operní pěvec Adam Plachetka s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers nebo zpěvačka Anna K.

Letošní slavnostní ceremoniál bude nově otevřen i veřejnosti. Jeho bezprostřední atmosféru si tak mohou užít fanoušci přímo, ne jen prostřednictvím televizních obrazovek.

O vizuální řešení Andělů a stage design se i letos stará Matyáš Vorda. „Při tvorbě vizuální identity jsme se inspirovali především prostorem, ve kterém se tentokrát Ceny Anděl budou konat. O2 universum a jeho ikonická kulatá světla tvarem připomínající létající talíře jsme analogicky spojili s tématikou vesmíru,“ prozradil o podobě ceremoniálu.

„V rámci slavnostního večera chystáme jednu velkou stage pro živá hudební vystoupení, pro moderace a samotná předávání Andělů bude sloužit menší podium zasazené přímo mezi diváky,“ doplňuje Vorda.