Jaké to je zhubnout stresem si vyzkoušela Pavla Tomicová, která si k šedesátinám nadělila svou vysněnou postavu.

Nebylo to ovšem zdravým jídlem ani zařazením pohybu do denních aktivit, ale těžkým životním obdobím. Herečky manžel se totiž spustil s její kamarádkou a kolegyní Kristýnou Kociánovou, s níž zplodil potomka a od Tomicové po třiceti letech manželství odešel. Zrada od osudového muže byla pro herečku bodem zlomu a následně shodila neuvěřitelných pětatřicet kilogramů.

Stres pomohl ke štíhlé postavě také Janě Bernáškové. „Celoživotně jsem byla tak trochu puclínek. Za poslední roky jsem docela zhubla, ale nebylo to úplně vědomě. Spíš jsem byla hodně nemocná a projevil se také stres, to pak šlo samo,“ přiznala před časem herečka časopisu Kondice.

Kromě toho nasadila přísnou bezlepkovou a bezlaktózovou dietu, a to kvůli vleklým zdravotním problémům.

Naopak Valérii Zawadské se podařilo zbavit nadbytečných kil díky změně v profesním životě a odstranění stresu, který ji roky provázel.

Když si neupeču chleba, nemám ho tři dny

"Dřu na zahradě, nemám čas moc jíst, a když si neupeču chleba, holt ho nemám třeba tři dny. Když nemám pečivo, jím jenom ovoce a zeleninu, samozřejmě taky maso a sem tam rybu," svěřila se Sedmičce. "Já bych řekla, že jsem se uklidnila, přestala jsem se stresovat. Jako mají herci v angažmá svůj jistý plat, jak já říkám, na chleba a na mlíko, tak já už mám důchod. Možná proto jsem se uklidnila," vysvětlila Zavadská, které se podařilo zhubnout jedenáct kilogramů a cítí se mnohem lépe.

"Pořídili jsme chalupu a setkávám se s lidmi, které mám ráda. Dřív si to člověk nemohl tolik dovolit. Ležím třeba čtrnáct dní v knížkách. Jsem schopná být v dlouhé flanelové noční košili od rána do večera v posteli, mám tam u sebe kafíčko, nějaké jídlo, dlouhý kouř a čtu si. A protože partner je přes týden v Praze, mám volno. Jsem pohodář," prozradila hvězda.

Související články