Jednou z věčných dietářek českého showbyznysu je bezpochyby herečka Naďa Konvalinková. Před několika lety se ale rozhodla vyzkoušet metodu redukce hmotnosti, která ji málem dostala do ordinace lékaře. Takzvaná “Brr dieta” totiž může člověku, který není zrovna v kondici, přivodit dokonce zdravotní problémy.

“To si musíte po každém jídle lehnout na půl hodiny do ledové vany,“ popsala Naďa Konvalinková pro server Aha! a dodala, že sama to ale zvládla jen jednou. „Udělalo se mi zle, bušilo mi srdce a musela jsem to přerušit. Pokoušel se o mě infarkt, dost jsem hazardovala,” svěřila se s děsivou zkušeností herečka.

Simona Krainová miluje detox

O průšvih si dlouhou dobu koledovala také modelka Simona Krainová, která se našla v běhání. Na tom pochopitelně není nic špatného, pokud ovšem člověk nejede na doraz a nezapomíná také na odpočinek. Výsledkem tak v případě pohledné plavovlásky byla únavová zlomenina. Simona Krainová navíc odmítla nechat si dát nohu do sádry a z ordinace chirurga prakticky utekla.

Modelka je mimo jiné vyznavačkou extrémně náročných detoxikačních kúr, během kterých nepřijímá téměř žádné živiny. Spolu s manželem Karlem Vágnerem tento zvyk provozuje v Dominikánské republice. “Dostávám od vás tunu dotazů a otázek typu: na co je to hladovění, když se to vrátí násobně ve formě jo-jo efektu? Pro vysvětlení, jsem tu hlavně proto, že jsem si chtěla pročistit tělo od toxinů a zbavit celý trávící trakt (náš druhý mozek) nánosu ze stresu a moji neřestné obsese po sladkém a rohlíku s uherákem. Ajurvedský přístup touto detoxikací střev posiluje nejenom imunitu těla, ale také naši mysl a celkovou energii. Je to pouze o přístupu k tělu, někdo to neřeší a nasadí hladovku a bere to jako detox, ale tady lékaři celou procedurální přípravou tělo vybalancují a nastaví do zdravější formy,” vysvětlila jako argument, proč takové trýznění podstupuje.

Nebezpečně si zahrává také zpěvačka Tina, kterou veřejnost zná především z duetu se známým rapperem Rytmusem. Ta onemocněla roztroušenou sklerózou, avšak odbornou léčbu odmítá. “Léky jsem naposledy brala v nemocnici, lékaře jsem od té doby neviděla. Nemoci jsem se ale nezalekla. Je úplně jedno, jestli ji ještě mám a jaké jsou mé nálezy, a asi se to ani nikdy nedozvím, protože neplánuji chodit na kontroly. Já vím přece nejlépe, jak se cítím,” oznámila novinářům slovenská umělkyně s africkými kořeny.

Odvodňovací tablety pro štíhlou figuru

V poslední době se ale rozhodla určité podpůrné prostředky přece jen zařadit, a tak se nyní léčí pomocí léčebného konopí CBD. To je ovšem na Slovensku nelegální, a tak by jí mohly hrozit oplétačky s policií.

Po krásném těle touží také influencerka a hvězda reality show Eva Feuereislová. Ta se nijak netají tím, že pokud má před důležitou akcí a touží po tom, aby jí to slušelo, neváhá sáhnout po skutečně drastických metodách, jako jsou například odvodňovací pilulky.

“Vzala jsem si prášek na odvodnění, aby mi to slušelo. Má se brát jeden, ale vzala jsem si tři a vyplatilo se to. Jsou to moje nejlepší fotky, obličej, všechno,” svěřila se Feuereislová například redakci Kafe.cz.

Související články