Držíte diety, cvičíte, ale bříško ne a ne zhubnout? Důvodem může být mimo jiné neznalost toho, jaký máte typ břicha.

První skupinou je takzvané stresové břicho. Hormony, jako je inzulín a kortizol, hrají velikou roli při hromadění tuku kolem břicha. Nechte si proto nejdříve zkontrolovat hladinu hormonů estrogenu, hormonů štítné žlázy.

Do svého jídelníčku přidejte vlákninu, jezte více ovoce, zeleniny a luštěnin a nezapomínejte na zdravé tuky omega 3 mastné kyseliny a omega 6 kyseliny. Omezte potraviny, které mohou zvyšovat zánět těle, například mléčné výrobky. K tomu začněte pravidelně cvičit jelikož pohyb vám pomůže udržet hladinu kortizolu na nízké úrovni. Ideální je také dodržovat spánek alespoň sedm hodin a pokuste se minimalizovat stres.

Boubelky jako módní trend

Další typ břicha je mateřské a spousta žen s ním bojuje po porodu. Příčinou může být takzvaná diastáze, neboli rozestup břišních svalů. Oslabené vazivo nedokáže udržet vnitřní orgány a ty se díky rozestupům vydouvají, což způsobí nehezky vypadající převis. V tomto případě je nutná aktivace hlubokých svalů břicha a zad, šikmých břišních svalů a bránice.

V horších případech je nutné podstoupit abdominoplastiku, během které chirurg sešije svaly k sobě a odstraní přebytečnou kůži.

Třetí skupinou je alkoholové břicho a jak už název napovídá, příčinou je nadměrná konzumace piva či vína. Zde je snadné řešení, zkrátka omezte konzumaci alkoholu nebo ho přestaňte konzumovat zcela. Cvičte, přednost dejte kardio cvičení, případně je vhodný intervalový trénink s vysokou intenzitou či rychlá chůze. Do jídelníčku přidejte více bílkovin a zeleniny.

Mít lehkou nadváhu ovšem neznamená nebýt sexy a důkazem jsou některé české celebrity, které své kypré tvary umí nosit. Anorektičkám dávno odzvonilo a aktuálně jsou stále více v módě kypré ženy. Například Jitka Čvančarová je majitelkou plných křivek a patří mezi nejvíce sexy herečky u nás. Boj s nadváhou řeší celé roky Ewa Farna, na oblé tvary si ale dvojnásobná maminka zvykla a též je umí hrdě vynést. Na boubelaté postavě si dokonce postavila kariéru spisovatelka a komička Halina Pawlowská. Pořádně vybavený hrudník a plné tvary mají dále také zpěvačka Ilona Csáková nebo komička Aneta Christovová. Takže dámy, nesmutněte, naopak se naučte své tvary milovat!

Související články