Málokdo ví, že při hubnutí nám kromě znalostí z oblasti výživy může pomoci také astrologie. Vše by mělo ovlivňovat znamení, ve kterém se narodíte. Ty se dělí do několika skupin.

Mezi ohnivé elementy patří berani, lvi a střelci. Vzdušný element patří blíženců, vodnářům a váhám. Vodní element zastupují raci, štíři a ryby a poslední, zemská znamení, jsou býci, panny a kozorozi.

Zemská a vodní znamení jsou spojena s ženským elementem a náleží k nim i ženská postava, typická vyšším podílem tělesného tuku. Mají tendenci přibírat na váze a často mají sklony k zavodnění organismu. Ohnivá a vzdušná znamení v sobě naopak nesou mužský element a je jim vlastní i mužská postava, tedy postava štíhlejší, atletická a svalnatá. Ačkoliv mnozí považují astrologii za druh ezoteriky a nemají k ní důvěru, i mezi českými celebritami se najdou její fanoušci.

Burešová si vykládá karty, doma má vykuřovadla

Oblíbená seriálová i muzikálová herečka Eva Burešová je známá tím, že pojem ezoterika jí rozhodně není cizí. Herečka a zpěvačka má své oblíbené rituály, které pravidelně praktikuje, a dokonce je vášnivou sběratelkou vykládacích karet. "Mám svých karet spoustu, protože je tak trochu asi už sbírám, takže jich mám opravdu hodně. Doma mám svůj oltář, kde mám všechny možný knížky, svíčky, vykuřovadla, symboly a kameny a mám tam i různé karty," svěřila se dvojnásobná maminka webu Extra.

Milovnicí ezoteriky je také Ilona Csáková. Zpěvačka má prý od malička šestý smysl a věří jak na znamení zvěrokruhu, tak i další nadpřirozené jevy, zároveň má ale po vlastních zkušenostech k těmto vědám přirozený respekt.

Mezi další příznivce astrologie pak patří například Jaroslav Dušek, Kateřina Kaira Hrachovcová, Helena Houdová, manželé Klusovi a mnoho dalších.

Související články