Život Carmen Mayerové by vydal na knihu. Její maminka totiž pocházela z Mallorky, po které má známá herečka španělskou krev a její tatínek byl malíř a také dobrodruh. Když se dozvěděl, že právě na Mallorce jsou krásné ženy, neváhal se tam vydat.

Sudetský Němec tamní krasavici skutečně okouzlil, a tak se narodila Carmen. Narodila se ovšem v Trutnově, kam přišel její otec ukázat svoji vyvolenou rodičům. Miloval operu a proto dal dceři netradiční jméno. Konec konců její sestra se jmenuje Aida.

Její rodina byla ale protkána obrovským tajemstvím, které neměl nikdo vědět. Otec její a její sestry byl úplně někdo jiný. Jednalo se o ženatého důstojníka, o kterém se dívky nikdy neměly dozvědět. Carmen to objevila tak trochu náhodou.

V Šuplíku totiž narazila na fotky, kde byl neznámý muž vyfocen. „Když můj táta emigroval do Itálie, zeptala jsem se maminky a ona mi to potvrdila. Mým i sestřiným biologickým otcem byl jiný Němec,“ uvedla Mayerová.

Nikdy nepoznala pravého otce

Skutečného otce nikdy nespatřila. Nejspíše byl zajat v Jugoslávii a následně zemřel. Carmen se přes to přenesla a začala snít o kariéře herečky. Byla paličatá, a tak se rozjela do Hradce Králové v pouhých šestnácti letech, kde požádala ředitele o místo.

„Ptali se mě tenkrát také, zda mám kde bydlet, a já zalhala, že to není problém,“ prozradila Carmen. U tety své kamarádky měla však bydlet jen jeden týden. „Potom jsem neměla kam jít,“ pokračovala. „Nakonec mě ubytovala paní vrátná, když jsem zůstala nešťastná s kufrem na vrátnici. Byla to taková místnůstka, hodně studená, nájem drahý, ale blízko divadla,“ popsala Mayerová své dobrodružství.

Petr je její životní láskou

V divadle se potkala se svým prvním manželem Maxmiliánem Hornyšem. Její druhou láskou byl Petr Kostka, se kterým si oba podali pomocnou ruku, když jim krachla manželství. Dodnes jsou jedním z nejstabilnějších párů českého šoubyznysu.

S dcerou byla na ostrově Ibiza, když se v srpnu 1968 vrátila do Československa. Udělala to kvůli Petrovi. Kvůli lásce. Jeho první žena se totiž zabila při autonehodě a Petr se najednou musel starat o dvě dcery sám. Carmen měla však sama také dceru. Ke třem posléze přibyla čtvrtá.

Pevné rodinné vazby

Ta je známá jako Tereza Kostková coby herečka z mnoha seriálů nebo moderátorka StarDance. I té koluje logicky v žilách španělská krev. I když se o Španělkách mluví jako o skutečně temperamentních ženách, výbušný byl spíše Terezy otec než matka.

Nakonec si na sebe ale zvykli a všechny manželské krize překonali s přehledem. Aby náhodou neměli málo dcer, v roce 2001 adoptovali holčičku z Ugandy. Jen díky nim mohla vystudovat a žít normální život. Informace přinesl web našehvězdy.cz.