Po šokujících fotografiích, které obletěly svět, si modelka řekla zkrátka dost. Zdroj z jejího okolí prozradil, že se kamarádi supermodelky obávali, že se potýká s problémy s psychikou v kombinaci s užíváním návykových látek. Okolí modelky tak vidělo její problém mnohem dříve, než ona sama.

Opakovaný detox

Cara se ze své závislosti na drogách léčila už v minulosti. „Je to srdcervoucí, protože jsem si myslela, že se bavím. A pak v určitém okamžiku to bylo jako: ‚OK, nevypadám dobře,‘“ dodala pro magazín Vogue s tím, že se díky drogám cítila nepřemožitelná. Opakované pokusy o detox nevycházely, podle ní na to nastal správný čas až teď. „Jediné, co jsem věděla bylo, že kdybych pokračovala v cestě, na které jsem byla, skončila bych buď mrtvá, nebo bych udělala něco opravdu, opravdu hloupého,“ přiznala otevřeně.

Léčebna celebrit

Léčebna, ve které supermodelka pobývala, rozhodně nevypadá jako nemocniční prostředí. Terapeutický pobyt v rehabilitačním zařízení Cirque Lodge v Utahu si účtuje za měsíc pobytu od 20 do 50 tisíc dolarů. Zařízení se nachází v horách a najdete v něm arteterapeutickou místnost, nahrávací studio, posilovnu, kadeřnictví a nabízí také masáže, kryté lezecké centrum a koňskou arénu pro hipoterapii. Do této léčebny zavítaly v minulosti celebrity jako Lindsey Lohan, Eva Mendes, Mary-Kate Olsen, Demi Moore, Kirsten Dunst nebo Richie Sambora. V Cirque Lodge měla údajně modelka trávit prosinec a část ledna. "Caře se v léčebně dařilo velmi dobře. Účastnila se celého programu a skupinových setkání," prozradil o průběhu léčení pro Page Six blízký člověk z jejího okolí.

O tom, že je nyní hvězda filmu Sebevražedný oddíl v perfektní kondici, přesvědčila veřejnost svým vystupováním na přehlídce Vanity Fair a následně na předávání filmových Oscarů. Na obou galavečerech vypadala třicetiletá supermodelka naprosto perfektně. Po odchodu z léčebny stihla dokonce nafotit už dubnovou obálku pro časopis Vogue.