V březnu loňského roku se slovenská prezidentka rozešla s partnerem Petrem Konečným. Nyní konečně našla novou lásku. Tu měla tedy celou dobu před očima. S Jurajem Rizmanem se zná už 13 let, ale jiskra přeskočila až letos.

O dva roky mladší Rizman je bývalý šéf slovenské sekce ekologické nevládní organizace Greenpeace. S Rizmanem Čaputovou pojí nejen city, ale i stejné názory. V minulosti společně bojovali proti vybudování skládky v západoslovenském Pezinku.

Nová láska

Angažovali se v tom i lidé z Greepeace, kteří prezidentce pomáhali. Následně Rizman povýšil. Pořád se ale motal poblíž Čaputové. Stal se tiskovým mluvčím občanského sdružení Via Iuris. Právě tam Čaputová působila. V roce 2017 byl vyhlášen tiskovým mluvčím roku Slovenska.

Čaputová byla později zvolena prezidentkou a Juraj Rizman byl jeden z jejích poradců. Nelze být však partnerem a poradcem, a tak Rizman změnil místo. Nyní je součástí poradního sboru místopředsedy parlamentu Juraje Šeligy.

Kus chlapa

Čaputová i Rizman jsou oba rozvedení. On má sedmiletého syna, ona dcery, kterým je 16 a 19. „Ano, jsme spolu, a pokud dovolíte, víc se k tomu nebudu vyjadřovat,“ potvrdil Rizman svůj vztah s Čaputovou pro web topky.cz.

Čaputová se k němu nevyjadřuje. Rozchod s partnerem Petrem Konečným ale nenechala bez komentáře. „Možná jste si všimli, a i kdyby ne, raději vám to povíme upřímně. V posledním období nás není možné vídat spolu s partnerem Peterem,“ svěřila se Čaputová na Instagramu.

On přiznal veřejnosti vztah

„Nechceme, aby se o tom spekulovalo, ani vás nechceme obtěžovat společným vystupováním na veřejnosti. Raději budeme s Peterem upřímní a řekneme vám, že opravdu procházíme těžkým obdobím vyrovnávání se se situací, v níž jsme se ocitli,“ dodala. Možná chtěla být s Rizmanem už dříve, ale nebylo kdy.

Vedle Konečného je veřejnosti znám ještě Ivan Čaputa. S tím se prezidentka rozvedla v září 2018. Někteří kritici jí vyčítají, že nežije tradičním rodinným modelem, ale ona se snaží si z toho nic nedělat.