Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Problémy filmu Maska: Kvůli akné Cameron Diaz muselo být zastaveno natáčení

Jim Carrey ve filmu Maska
Jim Carrey ve filmu Maska
Zdroj: profimedia.cz
Jim Carrey ve filmu Maska

Film Maska s hercem Jimem Carreym v hlavní roli patří k těm vůbec nejlepším komediím. Mezi hvězdy první třídy snímek vystřelil i tehdy neznámou Cameron Diaz. Ta přitom během natáčení způsobila nemalé problémy…

Populární komedie Maska z roku 1994 dnes již patří mezi kultovní snímky. V hlavní roli bankovního úředníka Stanleyho Ipkisse se objevil herec Jim Carrey, jenž do té doby ztvárňoval převážně menší role ve filmech, které ve známost publika úplně nevstoupily. I to se s největší pravděpodobností odrazilo na honoráři, jejž herec za film inkasoval. 

Přestože výdělky amerických herců často dosahují až téměř astronomických částek, Jim Carrey za hlavní roli ve filmu Maska získal dle webu IMDb „jen“ 540 tisíc dolarů. Přestože se částka může zdát vysoká, jeho dalším spolupracím nesahá ani po kotníky. Jen o rok později totiž Carrey získal za film Blbý a blbější 7 milionů dolarů! O hereckých kvalitách a talentu Jima Carreyho totiž další tvůrce přesvědčil právě film Maska. 

Film Maska je téměř po třiceti letech od uvedení stále populární

Stejně tak herečka Cameron Diaz byla až na pár televizních reklam v době natáčení zcela neznámá. Do role Tiny Carlyle byla navíc původně zvažována Anna Nicole Smith. Režisér Chuck Russell si však Cameron všiml na ulici, když vycházela z modelingové agentury, pro kterou pracovala, a naprosto mu učarovala. Studio New Line Cinema však mělo s jejím obsazením problém, neboť tehdy jedenadvacetiletá blondýnka neměla s herectvím žádné zkušenosti. Režisér ale trval na tom, aby roli získala právě ona. Dokonce vyhrožoval studiu, že pokud se tak nestane, od projektu ustoupí. 

Cameron Diaz však způsobila při natáčení nemalé problémy. Trpěla totiž silným akné a nevzhledné pupínky pokrývaly velkou část jejího obličeje. Musela tak před nástupem na scénu trávit hodiny v maskérně, kde se tým specialistů snažil akné zakrýt. Traduje se dokonce, že jednu dobu bylo kožní onemocnění natolik viditelné, že natáčení muselo být na dva týdny pozastaveno. 

Cameron Diaz v době natáčení trpěla akné

Režisér filmu Chuck Russell uvedl, že se podařilo ušetřit mnoho peněz z rozpočtu právě zásluhou Jima Carreyho. Díky jeho pohybům a práci mimických svalů se totiž nemusely utrácet peníze za práci na speciálních efektech. Herecké odhodlání Carrey prokázal také tím, že se naučil mluvit s obřími umělými zuby. Ty se měly původně používat jen ve scénách, ve kterých postava Masky nemluví. Díky Jimovi se však použily ve všech scénách.

Zajímavý je také příběh ikonického žlutého obleku, který má Maska v určitých scénách na sobě. Jeho vzhled totiž vůbec nebyl prací kostymérů, nýbrž maminky Jima Carreyho. Ta mu totiž téměř identický kostým ušila na jeho vůbec první komediální vystoupení. Kostyméři se pak oblekem inspirovali a po jeho vzoru ušili vlastní. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky