Obzvlášť v zimních měsících oceníme teplý čaj. A co teprve ten, který nám ještě pomůže při formování postavy. Čaje, které pomáhají v boji s břišním tukem, jsou zkrátka hitem.

Čajem k vysněné postavě

Jedním z nejvíce dostupných a oblíbených čajů, který podporuje hubnutí je zelený čaj. Přísady, které čaj obsahuje jsou často obsahem volně prodejných přípravků na hubnutí. Pití zeleného čaje zrychluje metabolismus a podporuje hubnutí. Toto tvrzení je opřeno o výzkumnou studii. Ti, kteří během cvičení zelený čaj pili, zhubli v průměru o více než 2 kg než ti, kteří pouze cvičili. Zkuste si během dne místo kávy dát zelený čaj. Podpoříte tím svůj metabolismus. Díky čaji hubnul pro vysněnou muzikálovou roli i zpěvák Daniel Hůlka. „První týden jsem pil jen jemně perlivou vodu a střídal to s čajem ze speciální bylinné směsi, kterou mi doporučila kamarádka,“ vzpomínal v rozhovoru pro Novinky.

S váhou několik let bojovala i oblíbená zpěvačka Kamila Nývltová. Jednu dobu byla hvězda pěvecké soutěže X Factor holka krev a mléko. Kvůli roli v muzikálu shodila sedm kilogramů. „Váhu jsem si udržela a našla si svou vlastní cestu. Nejvíc mi pomáhá, když jím po dvou hodinách menší porce. A také hodně piju, hlavně vodu s citrónem a zelený čaj bez cukru,“ prozradila pro Novinky svůj recept na hubnutí. Jako pomocníka k redukci váhy si vybrala konzumaci čaje i další zpěvačka a to Petra Černocká. „Večer u televize ráda zatloukám hlad kafíčkem a přišla jsem na to, že to jde ještě líp, když si k tomu dám i velký hrnek čaje nebo sklenici minerálky.“

Zdravá bomba

Dalším přírodním pomocníkem k hubnutí je Kurkuma. Ta je především oblíbená pro svůj silný protizánětlivý účinek. Kurkuma má hned několik benefitů. Ukrývá v sobě antioxidační, analgetické, antimikrobiální a termogenní vlastnosti. Účinná látka kurkumy, kurkumin urychluje hubnutí. Pokud neholdujete čajům, seženete kurkumu i v tabletách.

Pro milovníky teplých nápojů je ideální rychlý recept: Stačí smíchat kokosové mléko s kurkumou, zázvorem, skořicí a trochou černého pepře. Díky těmto potravinám vznikne lahodné kurkumové latté.

Fermentovaný čaj trendem hubnutí

V posledních letech je velmi trendy Kombucha. Jedná se o fermentovaný čaj vyrobený pomocí symbiotické kultury bakterií a kvasinek. Kombucha obsahuje nejvíce látek na hubnutí. Může za to hlavně obsah probiotických bakterií a kyseliny octové.

Probiotika, které Kombucha obsahuje snižují počet kalorií, které přijímáte z potravy. Pití tohoto nápoje značně ovlivňuje rovnováhu zdravých bakterií ve střevech. Kyselina octová se zase stará o omezení chuti k jídlu a potlačuje schopnost těla tvořit si nové tukové buňky. Ve finálním výsledku po pravidelné konzumaci Kombuchy rozhodně nebudete bojovat s nadýmáním. Díky Kombuche se udržuje v kondici například nestárnoucí zpěvačka Madonna.

Související články