V letošním roce na Oscarech nechyběli ani Češi. Zvukař Viktor Prášil byl totiž nominován v kategorii Nejlepší zvuk za film Na západní frontě klid, a aby nešel na slavnostní galavečer sám, vzal si s sebou několik přátel. Mezi nimi nechyběli ani herečka Anna Fialová nebo hudebník Ondřej Brzobohatý.

Jediná příležitost

Dostat se na Oscary se mnohým filmařům nepoštěstí za celý život. I proto si ostatně Ondřej Brzobohatý příležitosti velmi váží a je za ni nesmírně vděčný. O tom, jak velká sláva probíhala, se rozepsal na svém Instagramu.

„Díky Viktorovi jsem měl jedinečnou (a buďme realisté – možná i jedinou) příležitost vidět naživo předávání nejprestižnějších filmových cen na světě. Díky Viktorovi jsem mohl sedět v sále, kde dekády let přede mnou sedávali ti nejlepší filmaři, kteří bezesporu svou tvorbou formovali mé dětství, dospívání i dospělost,” napsal hudebník na sociální síti a k příspěvku připojil několik snímků z večera.

Ve frontě s hvězdami první kategorie

Kromě toho Brzobohatý také popsal, jak stál ve frontě na jídlo s herečkou Jamie Lee Curtis anebo Hugh Grantem. To ale nebylo všechno. Také měl příležitost pomazlit se se zlatou soškou a popovídat si se svým idolem Volkerem Bertelmannem. „Díky Viktorovi jsem zkrátka prožil jeden z nejkrásnějších a nezapomenutelných dnů ve svém životě,” řekl na závěr.