Hollywoodský herec Bruce Willis se už několik měsíců potýká s demencí. Během té doby přišel o spoustu pracovních nabídek, více jej ale trápí, že ztratil několik přátel. Jak se totiž podle webu Mirror rozpovídala jeho manželka Emma, kamarádi se herce bojí navštěvovat. Jsou z jeho zdravotního stavu totiž nervózní a nevědí, jak se k němu mají chovat.

Mají tendenci ho odepsat

„Lidé jsou nervózní z té myšlenky, že by k nám měli přijít. Ještě si nezvykli na to, že člověk, kterého kdysi nějak znali, je dnes úplně jiný. Jakmile se lidé dozví zprávu o jeho diagnóze, mají tendenci ho odepsat,” postěžovala si Emma, která o manžela každý den pečuje.

Ani pro ní není vše jednoduché, snaží se však na všem najít světlou stránku. „Je jednoduché propadnou depresi a pesimismu, je ale důležité být schopný otočit knihu života na další stránku a nedělat ze sebe chudinku,” míní manželka Bruce Willise.

Statečná dcera

Emma se zároveň podělila o nesmírně krásný zážitek, o který se postarala její devítiletá dcera Evelyn. I ta se totiž o tatínka velmi stará a chce mu ulehčit život, jak jen to jde. „Musím vám říct tuhle historku. Doufám, že u toho nebudu plakat. Když mi to totiž Evelyn řekla, brečela jsem jako malá,” začala své vyprávění Emma.

A pokračovala s tím, že si malá Evelyn ve škole o přestávce vyhledávala informace o lidech trpících demencí a přišla na to, že lidé s touto nemocí bývají často dehydratovaní. Na maminku pak doma apelovala, aby měl její táta vždy něco k pití. „Podívala jsem se na ni a řekla jsem jí: ‚Evelyn, neboj se, vždy se ujistíme, že má tatínek u sebe láhev s vodou.’,” svěřila se Emma, jak ji dcera dojala.

Související články