Emotivní oznámení

„Chtěli jsme jako rodina sdílet s Bruceovými skvělými podporovateli, že náš milovaný Bruce se potýká s určitými zdravotními problémy a nedávno mu byla diagnostikována afázie, která poznamenává jeho kognitivní schopnosti. V důsledku toho, a po pečlivém zvažování, Bruce zanechává své kariéry, která pro něj mnoho znamenala,“ stojí v příspěvku na instagramovém profilu hercovy dcery Rumer.

Krutá diagnóza

Afázie je získaná porucha řeči, vzniká porušením řečových oblastí mozku. Příčiny vzniku mohou být různé, dochází k ní například následkem mozkové cévní příhody či úrazu hlavy. Často za vznikem afázie stojí i nádory, encefalitida, degenerativní onemocnění mozku, ale i intoxikace prostřednictvím drog a alkoholu. Hercova rodina o formě Willisova onemocnění neuvádí další detaily. Tato porucha řeči ovlivňuje schopnost mluvit, mnohdy dokonce i schopnost porozumět tomu, co říkají ostatní. V souvislostí s diagnózou může docházet k dalším problémům s vyjadřováním, lidé trpící afázií často mluví bez souvislosti a zmateně nebo se vyjadřují bez ohledu na gramatiku, špatně skloňují, časují a vynechávají předložky. Pomoci může terapie zaměřená na logopedii a nutná je také spolupráce rodiny a okolí. Podle Insideru trpí afázií i známá herečka Sharon Stone. Podporu v těžkých chvílích mu na sociálních sítích vyjádřil herecký kolega Anthony Hopkins.

Rodina plná žen

Bruce Willis se stal celosvětovou celebritou díky filmu Smrtonosná past, který se nakonec dočkal čtyř pokračování. Zářil také ve snímku Armagedon nebo Šestý smysl. Za svou bohatou kariéru získal Zlatý glóbus a dvě ceny Emmy, pyšní se i vlastní hvězdou na hollywoodském chodníku slávy. S herečkou Demi Moore žil jedenáct let a během manželství se jim narodily tři dcery. Po rozvodu si herec užil bouřlivé období, během kterého si měl udájně užívat i s českou modelkou Petrou Němcovou. Nyní Willis žije s o téměř dvacet let mladší Emmou Heming, společně vychovávají dvě dcery.

Související články