Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Otec Britney Spears už nechce být jejím poručníkem, zpěvačka má svobodu na dosah

Britney Spears
Britney Spears
Zdroj: Profimedia
Britney Spears

Britney Spears už může pomalu začít slavit. Její otec, Jamie Spears, totiž konečně vyplnil dokumenty, ve kterých se vzdal jejího opatrovnictví. Zároveň požádal soud, aby talentované dceři vrátil svéprávnost. A to znamená jediné. Zpěvačka by už brzy mohla sama rozhodovat o svém životě a spravovat nemalý majetek.

Vypadá to, že tentokrát by Spears už opravdu mohla zvítězit nad nadvládou svého otce. Ten nedávno sám požádal losangelský soud, aby zrušil jeho poručnictví a dcera mohla být zase svéprávná. To je zásadní zvrat v případu, protože rodiče zpěvačky zatím pokaždé chtěli, aby Britney měla opatrovníka.

Už má svého právníka

Teď ale otec změnil názor a soudu vylíčil, že už dávno dceři dovolil, aby si najala vlastního právníka. O novém vývoji informoval portál TMZ. "Pokud může udělat tohle, není žádný důvod pokračovat v omezeních, která souvisejí s opatrovnictvím," uvedl v žádosti Jamie.

Britney si v poslední době několikrát u soudu stěžovala na chování svého otce, který jí nutil koncertovat proti její vůli nebo nedovolil, aby s přítelem měla další dítě. Jamie Spears také dohlížel na dceřin majetek, ze kterého si měsíčně vyplácel zhruba 400 tisíc korun.

"Paní Spears řekla soudu, že by chtěla o svém životě rozhodovat sama. Chce se sama rozhodovat o zdravotní péči, včetně toho, kdy, kde a jak často bude docházet na terapie," pokračoval otec. "Pokud chce paní Spears zrušit opatrovnictví a myslí si, že to zvládne, pak by tu šanci měla dostat," dodal Jamie.

Boj s alkoholem a drogami

Spears svého času patřila mezi nejoblíbenější a nejúspěšnější zpěvačky. Jenže pak svou slávu neunesla, několikrát se psychicky zhroutila a byla zbavena svéprávnosti. Britney se v roce 2007 léčila ze závislosti na alkoholu a bojovala i s drogami.

V té době došlo ke známému incidentu, kdy si zpěvačka oholila hlavu a deštníkem mlátila do auta paparazzi fotografů. Dokonce jí byli odebráni synové, protože čelila podezření, že se o ně nedokáže sama postarat. Britney tehdy způsobila také dopravní nehodu, od které ujela, protože neměla řidičský průkaz.

Teď už má ale zpěvačka vítězství na dosah a teoreticky by mohla navázat na svou úspěšnou kariéru z devadesátých let a přelomu tisíciletí. Kromě toho by jí pak už nikdo nemohl bránit v tom, aby se znovu stala matkou.

Britney s přítelem Samem Asgharim, se kterým by chtěla mít miminko. Až dosud jí to otec jako její poručník nechtěl dovolit. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky