Britney Spears se proslavila už v útlém dětství, kdy se stala hvězdou televizního New Mickey Mouse Clubu. V roce 1997 začala svou kariéru sólové zpěvačky a díky hitům jako Baby One More Time, Oops!… I Did It Again, Toxic a dalším se brzy stala celosvětově uznávanou celebritou.

Obrovský nátlak na psychiku se ale po letech začal na Britney neblaze projevovat a vše vyvrcholilo jejím kolapsem v roce 2007. Tehdy zpěvačka vběhla do kadeřnictví, kde se před zraky vyděšených přihlížejících oholila sama dohola. Pak běsnící Britney přeběhla do salonu, kde se nechala potetovat.

Po tomto skandálu se Spears rozhodla nastoupit na léčení, když ji ale na místě objevili novináři, z nemocnice utekla. V únoru 2008 soud rozhodl o dočasném opatrovnictví. Opatrovníkem hvězdy se stal její vlastní otec, který se zároveň stal opatrovníkem jejího majetku.

Britney se otci postavila, poprvé se jednalo o veřejné stání

James Parnell Spears získal nad svou dcerou veškerou moc a tento stav trvá už dlouhých třináct let. Britney se konečně rozhodla svému otci postavit a se svou kauzou stanula před soudem.

„Toto opatrovnictví mi nadělalo mnohem víc škody než užitku. Zasloužím si mít vlastní život. Už je to 13 let a to stačí,“ řekla zpěvačka podle agentury AP, která o případu informovala.

Britney četla u soudu svůj předem připravený projev zhruba dvacet minut a byla celkem dvakrát přerušena, aby mluvila pomaleji. Podle hvězdy ji otec nutil vystupovat proti její vůli, brát lithium a nedovolil jí vdát se za přítele Sama Asghariho a mít s ním děti. Poprvé se jednalo o veřejný soud, v minulosti byly všechny záznamy i samotná přelíčení neveřejné.

„Miloval, že měl nad svou dcerou stoprocentní moc,“ nebrala si Spears s otcem servítky. Britney například uvedla, že jednou brečela hodinu do telefonu, a jejího otce velice potěšilo, že má kontrolu nad někým tak silným, jako je ona. Před soudem pak kritizovala také další osoby, které se podílejí na jejím opatrovnictví.

Za zpěvačku bojují tisíce lidí po celém světě, James Spears tvrdí, že se jedná o konspiraci

„Neexistuji proto, abych byla něčí otrok,“ sdělila Britney Spears natvrdo před soudem. „Moje rodina nejenže neudělala jedinou zatracenou věc, můj otec je navíc ten, kdo je za všechno zodpovědný,“ dodala rozčíleně zpěvačka, která by se ráda po letech ze spárů svého otce vytrhla.

Za osvobození Britney dokonce vzniklo hnutí s názvem #FreeBritney neboli osvoboďte Britney. Otec zpěvačky James Spears ale tuto iniciativu fanoušků nazval konspirací a tvrdí, že svou dceru rozhodně nijak neomezuje.

Jednání skončilo minulou středu bez jakéhokoli rozhodnutí o dalším právním uspořádání. Zda Spears se svou žádostí uspěje a bude moct po letech nakládat se svým těžce vydřeným majetkem, zatím zůstává ve hvězdách. Informace přinesl magazín People.