Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Otec Britney Spears se konečně vzdal opatrovnictví: Zpěvačka ovšem nemá vyhráno!

Britney Spears
Britney Spears
Zdroj: Profimedia
Britney Spears

Britney Spears se naplno pustila do boje proti svému otci a tlak médií nakonec Jamese Parnella Spearse donutil zříct se funkce opatrovníka. Zpěvačka tak slaví po třinácti letech první vítězství, cesta za úplnou svobodou ale nebude tak jednoduchá!

Britney Spears se otočil celý život naruby, když v roce 2008 prodělala psychický kolaps a následně skončila v léčebně. Situace využil její otec, který celou záležitost dal k soudu a podařilo se mu získat nad dcerou díky opatrovnictví takřka absolutní moc.

James Spears ze dne na den převzal nejen zodpovědnost za Britney, ale také přístup k jejímu majetku, který je odhadován na více jak šedesát milionů dolarů.

Za poslední roky se popová hvězda snažila původní verdikt soudu mnohokrát zvrátit, věci se ale začaly hýbat až poté, co nedávno vyměnila svého právního zástupce za eso v oboru, Mathewa Rosengarta. 

James Spears se vzdal svých práv, Britney přesto čekají další soudy

Poté, co Britney Spears najala do svých služeb hvězdného advokáta, její případ se po letech stagnování konečně začal hýbat. Rosengart své klientce domluvil veřejné slyšení u soudu a celý případ se začal otáčet ve prospěch hvězdy.

Nejen díky medializaci případu také otočil samotný James Spears, který se dlouhá léta odmítal zříct svého postavení opatrovníka. Podle agentury Reuters se ale otec Britney práv vzdal v dokumentech, které byly ve čtvrtek podány u soudu.

Pro zpěvačku je to obrovský krok dopředu a její právník Mathew Rosengart rozhodnutí Jamese Spearse označil jako "Významné vítězství pro Britney Spearsovou a další krok k docílení spravedlnosti." Britney ale ještě čekají další soudy, ve hře je totiž náhradní opatrovník.

Otec Britney hodlá spolupracovat se soudem, chce být nahrazen novým opatrovníkem

James Spears se sice dobrovolně vzdal svých práv opatrovníka, podle časopisu Variety ale v dokumentu uvedl, že se rozhodl opatrovnictví zříct, ačkoliv k tomu není právní důvod.

Spears tvrdí, že vést se svou dcerou otevřený spor není v jejím nejlepším zájmu, hodlá se proto nechat nahradit novým opatrovníkem!

"Pan Spears má v plánu spolupracovat se soudem a novým právníkem své dcery, aby připravili řádný přechod k novému opatrovníkovi," stojí v dopise, který odeslal soudu otec zpěvačky. Pro Britney to znamená, že její kauza zatím rozhodně není u konce a bude trvat další týdny, možná měsíce, než bude mít soudní tahanice definitivně za sebou.

Britney Spears nedávno na protest otci ukázala na Instagramu prsa.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky