Brian May už není žádný mladík. Je mu dvaasedmdesát let. Není tak divu, že ho sem ta něco zabolí a jeho zdravotní stav není stejný jako když mu bylo dvacet. Po běžném úrazu na zahradě ho ošetřili a následně pustili z nemocnice.

May se ale dostával do takových stavů, že se mu dle jeho slov chtělo začít skákat. Lékaři ho donutili jít na magnetickou rezonanci, která odhalila ischias, kompresi sedacího nervu. „To byl důvod toho, proč mi přišlo, jako kdyby mi někdo vrážel šroubovák do zad,“ popisoval svoje pocity na Instagramu kytarista.

Šlo o život!

Pocítil také silnou bolest na hrudi, kterou vystřídala lehkost. Testy prokázaly, že šlo o srdeční infarkt. Koronární angiogram posléze lékařům ukázal tři zablokované tepny. I když mu byla doporučená operace srdce, on dal přednost třem implantovaným stentům.

Z nálezu lékařů byl v šoku. Na rozdíl od ostatních rockerů o sebe vždycky dbal. „Když dosáhneme podzimu života, musíme se o sebe začít starat. To, co vypadá jako zdravé srdce, jím vůbec být nemusí,“ říká hudebník v instagramovém příspěvku.

Srdeční problémy

Brian ví, že musí být fit, jelikož se muzikou stále živí. Kapela Queen je pro něj všechno. Cestu slavných členů mapuje film Bohemian Rhapsody. Kritici mu vyčítali faktickou nesprávnost, ale Brian snímek hájí. Tvrdí, že Freddiemu Mercurymu by se líbil.

„Nedělali jsme dokument. Nemělo to být ve stylu 'to se stalo a pak se stalo tohle',“ řekl May pro portál Guitar World. „Chtěli jsme také zaznamenat jeho vztah k nám jako k rodině, což byla jedna z věcí, které ho hnaly dopředu. Myslím, že Freddiemu by se to líbilo, protože je to dobrý, čestný portrét jeho osoby,“ je přesvědčený May.

Operaci se nevyhnul

„Kdo by to čekal? Zpívají s (Queen) a pláčou. V Asii jsem potkal lidi, kteří to viděli 30krát. Je to úžasné, jsme hrozně rádi,“ opěvoval kytarista fanoušky, kteří byli z filmového trháku nadšení. Brian byl vždycky tak trochu jiný a právě kvůli tomu má zdravotní problémy až ke stáru. Ostatní členové, kteří koketovali s drogami, na tom musí být podstatně hůř.

„Mým problémem vždycky bylo, že jsem žil až příliš ve své hlavě. A pořád tak dělám. Nikdy jsem opravdu nezapadl do života, ve kterém se jiná bavili. Vždy jsem ustoupil zpět. Nějak sem toho litoval. Na druhé straně jsem zůstal v tomto směru s čistou hlavou,“ uvedl pro Musikeexpress.

„Když si toho vezmeš moc, snadno se můžeš potopit. Jako Jimmi Hendrix. Všichni ho uznáváme. Jeho kariéra se objevila jako raketa. Ale na konci ho zabila,“ dodal.