Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Bradley Cooper: sexy záporák

Bradley Cooper: sexy záporák
Bradley Cooper: sexy záporák
Zdroj: www.isifa.com

Představitel neodolatelných mizerů z filmů Nesvatbovi nebo Pařba ve Vegas se chystá postoupit v kariéře o patro výš. Podaří se mu to díky filmu Všemocný?

Až tak moc tě nežere

Může se z Bradleyho Coopera někdy stát regulérní áčková hvězda? To je otázka, kterou si v těchto dnech, kdy vstupuje do kin jeho film Všemocný, kladou nejspíš všichni hollywoodští agenti. Blonďatý Italoameričan si udělal jméno coby představitel sexy záporáků – řekněme raději rovnou lumpů a mizerů – v romantických komediích jako Nesvatbovi nebo Až tak moc tě nežere.

  • Jeho specialitou se stali pokrytečtí sukničkáři, kteří ohavně zahýbají svým manželkám a přítelkyním. Upřímně řečeno, to není pro post áčkové hvězdy ta nejlepší kvalifikace.

A potom se objevil v komedii Pařba ve Vegas – nenáročné řachandě o třech chlapících, kteří se při zapíjení svobody v Las Vegas zlískají tak, že nevědí, co vlastně dělali. Byl to vlastně film o tom, co se stane, když (mimo jiné) zapíjíte Rohypnol Jägermeistrem. Tenhle filmeček měl jednu jedinou výraznou přednost – totiž že se stal nejúspěšnější mládeži nepřístupnou komedií všech dob.

Všemocný: Mozek na plné obrátky

Bradley Cooper ale správně tušil, že nezodpovědné násosky a grázlíky s nebezpečným sexappealem nemůže hrát věčně. Nyní, díky filmu Všemocný, dostal svou Velkou Příležitost, která ho může povznést o úroveň výš, do sféry skutečných hollywoodských hlavních hrdinů (anebo také může ukázat, že do této sféry Bradley nepostoupí už nikdy).

  • Zahrál si v něm pisálka, který se už celých deset let pinoží se svým prvním románem a potácí se odnikud nikam. Při tom potácení ale jednou náhodou narazí do podezřelého dealera léčiv, který mu nabídne tajnou superpilulku, NZT.

Pilulka probere jeho ospalý mozek k neuvěřitelným výkonům: svůj román dopíše během čtyř dnů, pamatuje si všechno, co si přečte, naučí se francouzsky za jedno odpoledne. A před ruskými vymahači dluhů se dokáže ubránit jen díky tomu, že při sledování televize odkoukal pár chvatů od Bruce Lee. Vydělá spoustu peněz spekulacemi s akciemi na Wall Streetu a stane se oblíbencem tajemného miliardáře v podání Roberta De Nira. To je všechno hezké, jenže... už teď zřejmě tušíte, že tak skvělý lék musí mít o moc méně skvělé vedlejší účinky. Patří k nim zejména paranoia a výpadky paměti, během nichž si hrdina vůbec neuvědomuje, co vlastně dělá. Navíc zjistí, že všichni, kdo v minulosti užívali NZT, zemřeli, nebo přišli o rozum. Zjišťuje, že bez léku nemůže žít. A s ním také ne.

První krůčky v Sexu ve městě

Bradley Cooper vyrostl ve Philadelphii v rodině italských imigrantů, jako jediné blonďaté dítě široko daleko. „Všichni si o mně kvůli tomu mysleli, že jsem holka,“ poznamenává herec, který se prý pro své povolání rozhodl ve dvanácti letech, když uviděl Lynchův film Sloní muž. Nikdo z jeho rodiny do té doby neměl s uměním nic společného. „Když jsem oznámil, že se chci stát hercem, rodiče se upřímně vyděsili. Můj táta byl z celé naší čtvrti první, kdo si udělal maturitu a šel na vysokou. Vybudoval si seriózní existenci, obchodoval s akciemi. A já jsem se místo toho chtěl stát komediantem...“ vypráví v rozhovoru pro deník The Guardian.

  • Svou první roli si odbyl v seriálu Sex ve městě jako jeden z přelétavých ctitelů Sarah Jessiky Parker. Jestli se mu s jeho pronikavě modrýma očima a blond hřívou někdy stalo, že by mu naznačili, že pro nějakou roli vypadá až moc dobře? „To jsou kecy. Nic takového se vám v Hollywoodu stát nemůže. Ve skutečnosti jsem spíš narážel na role, na které jsem pořád ještě nevypadal dost dobře.“

Sbohem, Renée, já jedu dál

K záporácké image Bradleyho Coopera určitě přispělo i to, že se před pár dny oficiálně rozešel s jednou z nejslavnějších hollywoodských single čtyřicítek – Renée Zellweger, se kterou začal chodit při natáčení thrilleru Případ číslo 39. Loni na podzim spolu přitom začali bydlet a dokonce se psalo o tom, že Renée se přátelí s Bradleyho matkou a byla jí velkou oporou před několika měsíci v době, kdy jeho otec zemřel. Už už to vypadalo, že Renée Zellweger, ta věčná smolařka v lásce, konečně našla muže svého srdce. Nakonec se však z Bradleyho vyklubal přesně ten typ nestálého sukničkáře, kterého ztělesňuje i před kamerou.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky