Herečka Angelina Jolie se rozvádí se svým manželem Bradem Pittem a perou špinavé prádlo na veřejnosti. Mnoho let působili jako ukázkový pár, který byl vzorem pro lidi na celém světě, a nyní zase naopak ukazují, jak blízko má láska k nenávisti. Angelina dokonce obviňuje Brada z domácího násilí a vše jí mají dosvědčit jejich společné děti.

Už během rozvodových stání se nechala Angelina Jolie slyšet, že Brad Pitt nešel pro ránu daleko a rodina musela často čelit jeho brutálnímu násilí. Ten vše zapřel a stál si za tím, že jeho brzy už bývalá manželka lže a vymýšlí si. Teď ale může být vše jinak.

Čekání na soudní spor

Brangelinu čeká soudní stání, při kterém mají vypovídat i jejich děti. Angelina navíc podala nové svědectví, podle kterého by Bradovi neměl domácí násilí už nikdo odpárat. Navíc se proslýchá, že v jeho neprospěch budou opravdu svědčit i jejich ratolesti.

V čele stane plnoletý Maddox, doprovodí ho Pax i Zahara. Soud však může předvolat i Shiloh, Knoxe nebo Vivienne. Děti se prý nechaly slyšet, že proti otci klidně svědčit budou a svou matku podpoří.

„Pokud má Angelina více dokumentací k prokázání domácího násilí spáchaného na ní nebo jejích dětech, může je soudu předložit jako doplňující materiál. Mohlo by to znamenat, že se jedná o novější případ (domácího násilí) nebo že se jedná o další důkazy související s těmi již prezentovanými,“ uvedl hereččin právník pro Us Weekly.

Angelinu podpoří jejich děti

Angelina se v souvislosti s domácím násilím vyjádřila na veřejnosti už několikrát. Naposledy pro časopis Haarper’s Bazaar na konci loňského roku. Bylo na ní jasně vidět, že čerpá ze své vlastní zkušenosti. A že to nebyly zkušenosti dobré, je více než jasné. Mnohé by mohly přímo vyděsit.

Situace však již musí být neúnosná, když do sporů zatahuje své děti. Pokud jsou ale i ty schopné vypovídat v její prospěch, můžeme se jen domnívat, co je Pitt vlastně zač. A že se to dozvíme, o tom nemůže být pochyb. Média z celého světa budou jistě o tomto velkolepém rozvodu a konci jedné velké lásky pečlivě informovat.