Náhlá a nečekaná smrt herce známého jako Vladka ze seriálu Chlapci a chlapi zasáhla jeho blízké nejen na Slovensku, ale také v Americe. Největší bolest teď prožívá Slivkova rodina. "Stále mě to velmi bolí," řekla Blesku maminka Maja Velšicová. Ani ta neměla dlouho ponětí, jak k tragédii došlo.

Stihl ještě vjet na kraj silnice

Nakonec vyšlo najevo, že její milovaný syn měl zástavu srdce. "Dostal infarkt. On byl v autě sám, a ještě stihl vjet na kraj silnice," uvedla Velšicová, která je známá slovenská herečka a zpěvačka. "Neměl mu kdo pomoct, protože byl mimo město a lidé okolo nebyli, takže zemřel," doplnila Maja.

Podle pětaosmdesátileté Velšicové Boris patřil mezi lidi se srdcem na dlani. "Byl to moc talentovaný a hodný chlapec. Celých dvacet pět let dělal kouče realitním makléřům a pomohl tolika lidem," popsala herečka a dodala, že jí syn každý večer volal, aby se ujistil, že je v pořádku.

Pouhé tři dny před svým skonem přitom Slivka napsal na sociální síti větu, ze které doslova mrazí. „Nebojte se jít dál, všechno dobře dopadne," připomněla zdrcená maminka. Boris zkrátka vždycky myslel na svoje přátelé, kterým rád pomáhal.

Rozlučka s koučem, který byl v Americe mezi svými žáky velmi oblíbený, proběhne v listopadu. "Hodně lidí se o to zajímá," uvedla Velšicová a doplnila, že ona podobnou vzpomínku chystá na Slovensku už příští pondělí. Ta bude ale určená jenom pro rodinu a blízké kamarády.

Pochovám ho i na Slovensku

Slivka emigroval na podzim 1988 přesně v době, kdy měl v televizi premiéru seriál Chlapci a chlapi. Tam si Boris střihl roli žárlivého, ale zároveň čestného a kamarádského traktoristy Vladka, který odchází na vojnu.

V Americe herec později založil rodinu a cítil se tam jako doma. Okamžitě se proto objevila otázka, kde bude pohřbený. "S Hankou jsem o tom mluvila v neděli. Byl to pravý Američan, měl tam i státní občanství. Bála jsem se vyslovit, že bych ho měla ráda pochovaného tady v Bratislavě... Ale ona mě potěšila věcí, která je pro mě těžko vyslovitelná," řekla Maja.

Hanka totiž našla způsob, jak uctít zemřelého manžela i syna na obou kontinentech. "Slíbila, že přiletí a donese mi trochu popela z jeho těla, abych ho mohla pochovat i tady," prozradila herečka a dodala, že je svojí snaše neskonale vděčná. "Je to od ní veliké gesto a moc dobře chápu, proč ji miloval," svěřila se herečka.

Boris se svou maminkou Majou Velšicovou.

Související články