Poprvé se potkali v Šípkově galerii a thajské restauraci Arzenal. Právě tam mu Machálková zpívala společně s Karlem Černochem na jejich vernisáži. Černoch jí pak často předkládal, že Šípek je pro ni ten pravý. „Později jsme o Karlovi s Bořkem hovořili, že to byl náš dohazovač,“ svěřila se Leona Machálková v rozhovoru pro Aha!.

„Byl to nevšední muž, nebyla s ním nuda, mnohé jsem se od něj naučila a po jeho boku jsem zažila to, co se jen tak nestává,“ vzpomíná na něj. Jsou ale jistě věci, na které ráda nevzpomíná. Třeba na to, když byl věhlasný architekt v roce 2009 přistižen s milenkou a zpěvačka ho následně vyhodila z bytu.

Nevěra jejich blízký vztah nezničila

Když mu ale diagnostikovali rakovinu slinivky, nehrála si na uraženou. Naopak. Stála při něm. „Stihli jsme si říct všechno. I v době, kdy už byl těžce nemocný, jsme spolu komunikovali. Po této stránce jsme měli velice otevřený vztah. Člověk musí udělat tlustou čáru a neříkat si ,kdyby bylo bývalo...',“ řekla Machálková pro pořad Exkluziv.

„Je zvláštní, jak to ten život zařídí, ale je to strašně fajn. Myslíme na něj s humorem. Připomínáme si s Arturem situace, kdy nás taťka rozesmál, třeba když se mu něco nepovedlo nebo sarkasticky něco okomentoval. Černý humor, to bylo naše koření,“ zasnila se.

Šípkův hrob navštěvuje pravidelně i s jejich sedmnáctiletým synem Arturem. „Byli jsme i na Bořkově hrobě, bylo sluníčko, celé to bylo takové uklidňující,“ prozradila portálu Super.cz.

Artur má nadání po tatínkovi

„Mám na něj mraky vzpomínek, neuvěřitelných bláznivých příhod, a ne že se říká, že čas je milosrdný, ale na té misce toho dobrého a těch starostí a problémů jsou ty převažující vzpomínky vesměs dobré. Je na co vzpomínat a opravdu nelituji, že jsme si spolu něco začali, nějakým způsobem spolu šli životem,“ popisovala svůj přístup.

„Snad není nadnesené říct, že to mělo smysl, protože jsme se měli velice rádi, i když jsme se rozešli. Je tady Artur, dítě naší lásky, a je na co vzpomínat. Těžko se mi hledají slova. Zatím to nepřebila silnější karta,“ pokračovala.

„Poslední dva roky se výrazně profiluje do výtvarna, má dobrý vkus a je odvážný, víc maluje a fotí a připravuje se, že by se hlásil na nějakou univerzitu zaměřenou na design, tak mu držím palce,“ vychválila svého jediného syna.