Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Bolek Polívka a jeho ženy: Proč se slavný herec konečně oženil?

Bolek Polívka
Bolek Polívka
Zdroj: profimedia
Bolek Polívka

Bolek Polívka patří v šoubyznysu k českým stálicím. Odjakživa hrál spíše v komediích a zřejmě právě smysl pro humor ho činí pro ženy tak neodolatelným. Jak jinak se vysvětlit, že se nedávno podruhé oženil a má celkem šest dětí se čtyřmi ženami?

Herec Bolek Polívka svoje představení často režíruje a sám v nich hraje hlavní role. Pro jeho specifický styl herectví ho obdivuje nespočet lidí, zejména žen, a Bolek si je toho vědom. Kdyby nebyl, nemá šest dětí. Jeho nejstarší dcerou je Kamila.

Kamila Polívková je divadelní režisérka

Kamila Polívková je původně kostýmní výtvarnice, ale i divadelní režisérka. Na kontě má hry jako Hrdinové jako my, Víra, láska, naděje nebo Sam. Vystudovala střední průmyslovou školu textilní v Brně – obor návrhářství a modelářství oděvů a JAMU. Její maminkou je Stanislava Polívková.

Mezi jeho nejmladší děti patří Jan, František Antonín a dcera Mariana. Ty má s Marcelou Černou, kterou si nedávno vzal. Marcela je bývalá servírka. S Bolkem se seznámila v době, kdy byl velmi úspěšný a vydělával peněz jako želez. Svou lásku mu ale dokázala tím, že s ním setrvala a vzala si ho.

„Bolek se nám oženil! Vzal si svoji milovanou Marcelku, se kterou má tři děti Jendu, Františka a Mariánku. Svatba se konala 22. 2. 2020 na radnici a v kostele sv. Michala v Brně v úzkém rodinném kruhu. Svědčit dorazili manželé Bartoškovi, Jiří Bolkovi, paní Andrea Marcele. Na obřadu zazněly písně v podání Dušana Vitázka, Viktorie Matušovové a Hany a Petra Ulrychových,“ píše se Facebooku Divadla Bolka Polívky.

Vladimír Polívka je fešák

Bolek byl odjakživa divadelník a lásku k divadlu a vůbec herectví po něm zdědily i jeho další děti – Vladimír Polívka a Anna Polívková. Ve Vladimíru Polívkovi se snoubí česká i francouzská krev. Jeho maminka je totiž Chantal Paullain. Vystudoval herectví na katedře alternativního a loutkového herectví na DAMU.

Po absolvování se mu role jen hrnuly. Nejprve se objevoval jen v epizodních rolí kriminálek jako Kriminálka Anděl nebo Occamova břitva. Později se mu kariéra rozjela na plné obrátky. První filmovou roli získal v roce 2014 ve filmu Místa.

Zkušenosti má i s divadlem. V roce 2015 hostoval v Shakespearově zimní pohádce Dejvického divadla, o rok později si zahrál rytíře des Grieux v inscenaci Manon Lescaut v Národním divadle. Alternoval ho Patrik Děrgel. Je členem souboru Dejvického divadla.

Anna Polívková je úspěšnou herečkou

Známou herečkou je také Anna Polívková. Má za sebou pěknou řádku filmových a divadelních rolí. Na obrazovkách jste ji mohli spatřit třeba v Návratu idiota, Boleru, Špindlu, Účastnících zájezdu nebo v Dědictví aneb kurva se neříká. 

Po studiu na konzervatoři studovala nonverbální divadlo na HAMU, posléze Mezinárodní školu pohybového divadla Jacquese Lecoqa v Paříži. V roce 2013 vyhrála společně s Michaelem Kurtišem taneční soutěž StarDance. Její maminkou je Evelyna Steimarová.

Bolek je zkrátka milovník žen a nebojí se toho. Z českých herců má šest dětí jen málokdo a ještě jsou všechny velmi úspěšné. Snad nás v budoucnu Bolek ještě nepřekvapí. Sám ale ví, že už na to věk rozhodně nemá.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky