Vůbec poprvé se čtyřiasedmdesátiletý Bolek se svými nejmladšími dětmi, které má s Marcelou Černou, objevil veřejně na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v roce 2021. S Marcelou má z šesti dětí tři - Marianu, Jana Boleslava a Františka Antonína.

Dnes jsou Bolkovy nejmladší děti už v teenagerském věku. Marianě je šestnáct a je nutno říct, že ze slečny se začíná stávat krásná mladá dáma. Janovi je devatenáct a Františkovi šestnáct. Starší Jan jako kdyby tatínkovi z oka vypadl, koneckonců druhé jméno má právě po něm.

Naposledy se rodinka pohromadě ukázala na premiéře filmu Sucho. To, že zde byla i nejmladší Polívková, se nevidí tak často. Před časem se vydala studovat do Kanady a na veřejnosti se moc neukazovala.

Marcelu si vzal po skoro čtvrt století

Marcela Černá, se kterou má herec tři výše zmíněné děti, je jeho třetí manželkou. Tu za svou choť pojal po dlouhých čtyřiadvaceti letech vztahu v roce 2020. Na svatbě mezi hosty byli například i Bolkův dobrý kamarád Jiří Bartoška s manželkou. Sám Polívka rád vtipkoval, že každé dítě by si zasloužilo mít vlastní matku. To se mu skoro podařilo. 

První ženou Bolka Polívky byla Stanislava. Manželství ale nevydrželo a po pár letech se rozpadlo. Dcera Kamila, které je dnes už osmačtyřicet let, je úspěšnou kostýmní výtvarnicí, scénografkou a režisérkou. Po tatínkově vzoru také hraje v divadle. S Bolkem mají prý výborný vztah, i když s rodinou nežil.

Za svou druhou ženu pojal Polívka francouzskou herečku Chantal Poullain. Manželství trvalo patnáct let a vzešel z něj syn Vladimír. Narodil se ve švýcarské Ženevě a dnes je z něj po rodičích také herec. Mladý Polívka navíc láme dámská srdce, kam přijde. Nicméně jeho obdivovatelky mají nejspíš smůlu. Již jistou dobu se po jeho boku objevovala neznámá blondýnka. Teprve před nedávnem prasklo, že se jmenuje Magda, a dokonce si stihla už i získat sympatie Vladimírových rodičů. 

Ačkoliv ani druhé manželství Bolku Polívkovi nevyšlo, jeho exmanželka ráda vzpomíná na to, jak se seznámili. „Seznámili jsme se kdysi při natáčení. Přišli za mnou, že se musím podívat na geniálního herce z Československa. Tam jsem Bolka poprvé viděla s klaunským nosem na hlavě a úplně mě okouzlil. Byla to láska na první pohled. Pokud jste s někým spoustu let, nejde k tomu člověku najednou nemít žádný cit. Pokud ano, znamená to, že jste toho člověka nikdy pořádně nemilovali,“ zavzpomínala Chantal Poullain v rozhovoru pro Rádio Impuls. 

Ze vztahu s Evelynou Steimarovou, který ale do manželství ani nedospěl, má ještě dceru Annu, která není ničím jiným než herečkou. Anna prozradila, že ačkoliv jejich rodina není zrovna učebnicovým příkladem, jak by to mělo doma i v životě vypadat, sourozenci spolu i přes velké věkové rozdíly a rozdílné matky vycházejí skvěle. 

Zdroje: extra.cz, damskydenik.cz, idnes.cz