Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Na Matuše dopadla těsně před porodem Lucinky krize. Bude zase líp, říká zpěvák

Bohuš Matuš
Bohuš Matuš
Zdroj: Profimedia

Těsně před porodem jeho partnerky Lucie se mu to opravdu nehodí. Koronavirová krize ale dopadla i na Bohuše Matuše, který nyní nemá práci a tudíž ani výdělek. Věří však, že se všechno v dobré obrátí.

V současné době se zpěvák ještě nestresuje a doufá, že nepřijdou horší časy. „To, že se uzavřou divadla a zakážou koncerty, jsem věděl od některých lidí už delší dobu,“ svěřil se Matuš webu eXtra.cz.

„Počítal jsem s tím a dokud to šlo, jel jsem jak šílenec dva kšefty denně, abych něco našetřil a umělecký lockdown přežil. Brzy se nám s Lucinkou narodí holčička, jsem za obě zodpovědný. K tomu pomáhám mamince a bráškovi, vlastně ale všem, co potřebují,“ pokračoval.

Bohuš Matuš pracoval jako ďas

Hroutit se nehodlá. „Zatím je všechno v pohodě, žiju z finančních zásob, ale když to bude do června, tak to bude složité. Na pódia nás podle mě pustí až v červnu, aspoň takové mám informace. Ale je to po celém světě, ani naše vláda s tím nemůže nic dělat,“ myslí si zpěvák.

„Není jim důvod nadávat, když za tohle nemohou. Jsem z těch, kteří opatření chápou, berou je a věřím, že zase bude líp,“ tvrdí. Nyní se věnuje hlavně zkouškám se svojí kapelou a těší se na svého prvního potomka. Holčička se má narodit co nevidět.

Kdyby nemusel dodržovat opatření, měl by na dům 

Do budoucna se nabrání ani jiné profesi. „Kdyby situace už byla neúnosná, klidně bych šel dělat rukama. Jsem vyučený kominíkem, a i když už je to dávno, co jsem to dělal naposledy, určitě bych to zvládl. Nebál bych se ale i jiné manuální práce. Klidně bych šel i někam uklízet. Práce jako práce,“ říká skromný Matuš.

Ten se raději zásoboval, kdyby krize trvala ještě dlouho. „Teď jsme si s Lucinkou nakoupili na mrazák deset kilogramů hovězího, které milujeme na všechny způsoby, a budeme čekat, než se to přežene. Lucinka je už v osmém měsíci, všechny výsledky jsou v pořádku, už se nemůžu dočkat, až se konečně stanu tátou,“ prozrazuje.

Lucie už za chvíli porodí

Bohuš Matuš Bohuš Matuš Zdroj: profimedia

V minulosti vydělával hodně peněz, ale teď se musí spokojit s málem stejně jako všichni ostatní umělci. Doba je pro ně zlá.

„Před březnovým lockdownem jsem měl na účtu velmi slušné peníze. Byl jsem žádaný a vydělával jsem výborně. Kdyby to šlo pár let dál, mohl jsem si koupit i dům, ale zkrátka se to zaseklo. Když nám znovu umožnili zpívat, výdělky byly sotva poloviční. Lidé se báli chodit na koncerty. Ale jak říkám: nebrblám, všechno chápu. Důležité je jen tuhle situaci přežít. Pro spoustu lidí je to neštěstí,“ zdůrazňuje.

Bohuš Matuš Bohuš Matuš Zdroj: Profimedia

Proti opatřením už se ohradili třeba Daniel Hůlka, Bára Basiková či Ilona Csáková. Lucie Bílá nazvala onemocnění covid-19 jen obyčejnou chřipkou. Stejného názoru je Basiková, která nedávno doslova soptila na svém Facebooku. Opatření se ale dodržovat musí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU