Miminko bylo plánované. Bohuš Matuš prostě řekne, co si myslí a názor okolí ho nechává chladným. Jeho soužití s Lucií řeší veřejnost zejména kvůli jejich věkovému rozdílu. Lucince, jak jí Matuš říká, je sedmnáct let. Matušovi bude už sedmačtyřicet.

To je přinejmenším nestandardní. „Maminka je v mém věku. Má mě hodně ráda. Nejen jako zpěváka, ale i jako člověka. S maminkou se scházíme, bavíme a smějeme. S tatínkem jsem se ještě neviděl. Ten je přísnější. Ty musíš přijít jako chlap a uvidíme, co s tebou, řekl mi,“ prozradil Bohuš Matuš ve studiu Blesku.

Tatínek se s těhotenstvím Lucie vyrovnává jen těžko

Vztah s ním ale není tak vlažný, jak by to mohlo působit. „Vaří mi. Včera jsem dostal maďarský guláš a kachnu. To je teda kuchař! Neviděli jsme se, protože já furt někde lítal, on taky pracoval od rána do večera. Možná mě předtím i tajila, takže ten taťka nic nevěděl,“ upřesňuje Matuš.

Podezřelé je, že Lucii zná dva roky a ještě nikdy jejího otce nepotkal. Že by si za dva roky ani jede nenašli čas na jedno krátké setkání? Možná jen zkrátka těžce nese, že se Matuš stýká s jeho dcerou a dokonce s ní bude mít dítě.

Lucinka je v pátém měsíci

„Nejdřív je to pro každýho velká zpráva, ale co jsme se takhle bavili, tak byla ráda,“ popsal reakci svojí budoucí tchyně na těhotenství její dcery. „Taťka trochu v šoku byl. Řekl mi, ať přijdu, že musíme pokecat jako chlap s chlapem. Neboj se mě, já ti nic neudělám,“ řekl mu otec Lucie.

Ve hře je navíc ještě svatba. „Já jsem si říkal, že by se to mělo utajit do jejích osmnácti let. Spousta lidí mi píše, že mají něco podobného,“ zlehčuje zpěvák celou kauzu, kterou momentálně řeší každý. Matuš už ale přemýšlí, kde by obřad mohl být.

Na miminko se moc těší

„Já mám rád Prahu 8 a tam je Libeňský zámek. Tak možná tam. Jen malou svatbu. Rodiče Lucinky nestojí o medializaci,“ tvrdí zpěvák, jenž je s Lucinkou skoro dva roky. První krok udělala sama Lucie, když za ním přišla do divadla a polichotila mu s tím, že lepšího zpěváka nezná.

„Lucinka mi nejdříve řekla, že je jí o trošku víc. Je to milá, chytrá holka, tak jsem si říkal proč ne. Nebudu sám, budu mít vedle sebe někoho, kdo mě baví, kdo mě rozesměje, kdo si se mnou hraje hry,“ řekl v minulosti pro novácký pořad Život ve hvězdách.

Už chystají výbavičku

Teď už Matuš myslí na něco jiného, než jsou hry. „Zajímám se o vše, co je spojené s narozením miminka. Společně s Lucinkou se snažíme zařídit vše, co je potřeba. Je to pro mě nový životní impuls a velká radost,“ svěřil se Bohuš Matuš.

„Během pár měsíců bychom se měli stěhovat do většího bytu a tam pokojíček rozhodně bude. Rozhlížíme se po obchodech a internetu, abychom miminku připravili vše, co bude hlavně v prvních měsících života potřebovat. Hlavně aby bylo zdravé,“ dodal zpěvák, který se podle všeho stane otcem holčičky.