„Formát Big Brother aktuálně prožívá hned v několika teritoriích svoje znovuzrození a ideálně zapadá i do profilace naší streamovací služby Voyo. Na český a slovenský trh přinášíme úplně novou generaci tohoto unikátního sociálního experimentu, který nabídne nefalšované emoce, napětí i drama. Věříme, že bude divačky a diváky naše verze tohoto celosvětového reality hitu bavit,“ uvedla Silvia Majeská, programová ředitelka skupiny Nova a skupiny Markíza.

Diváci a divačky jsou ovšem zaskočeni výběrem protagonistů. Na sociálních sítích se o nových spolubydlících hojně diskutuje a nejvíce veřejnosti leží v žaludku někteří poněkud kontroverzní účastníci. Překvapila tak například jogínka Karolína, která v současnosti vede esoterický festival, v minulosti se ale živila jako striptérka.

Rozporuplné reakce potkaly také burlesku Zoe, na které je na první pohled patrné, že se původně narodila v mužském těle. Zvláště konzervativnější televizní diváci tak mají její osobitý projev potíže strávit. Rady si tato část publika neví ani s Vítkem, který má velice extravagantní styl oblékání a řada z jeho outfitů působí spíše dívčím dojmem.

Vzhledem k tomu, že o vítězi rozhodují stoprocentně diváci, budou mít nicméně možnost své názory v hlasování zohlednit. “Vítězové Big Brother jsou vždy voleni samotnými diváky. Obecně platí, že se jedná o velmi silné osobnosti s různými sociálními i fyzickými dovednostmi, díky kterým to dotáhnou až do konce hry. Rozhodující je vždy, jak mají spolubydlící nastavené své hodnoty, jak je projevují a hájí, jaké mají strategie a na základě toho, pak diváci rozhodnou, kdo si zaslouží vyhrát a odnese si finanční odměnu,” vysvětlila kreativní producentka Eva Krutáková.

Pobyt ve vile je pro soutěžící psychicky velmi náročný. Kromě toho, že zde stráví týdny bez kontaktu s okolním světem, je neustále sleduje 58 kamer a jejich soukromí je prakticky nulové. Ze zahrádky není vidět přes vysoké zdi ven a trávník je zde umělý. Ve vile také nejsou skutečná okna, ale pouze umělé osvětlení.

Největší výzvu pak představuje intimita. Kamery a polopropustná zrcadla se totiž nachází také v koupelně. Všichni soutěžící mají k dispozici jedinou toeletu se dvěma sprchovými kouty, a tak samotu budou hledat jen těžko. Drobnou výjimku má vždy ten soutěžící, který se na týden stane pánem domu. Po tu dobu totiž místo společné noclehárny smí využívat oddělenou ložnici a vlastní záchod.

Související články