Pamatujete na Brandona a Brendu Walshovy, uvědomělá, slušně vychovaná a chytrá dvojčata, která se přestěhovala s rodiči ze zmrzlé Minnesoty do slunečného snobského Beverly Hills? Začali chodit do školy, kam jejich spolužáci běžně jezdili ve ferrari nebo nakupovali u Diora. V podstatě na to koukali stejně jako my tenkrát u televizních obrazovek. Nic takového jsme totiž nikdy předtím neviděli, a to ani v televizi!

Dvojčata se samozřejmě brzy dostala do nejoblíbenější partičky na West Beverly, kam patřila silikonová panna Donna, syn slavné herečky Steve, drsný surfař Dylan, kráska střední školy Kelly, šprtka Andrea a vtěrka David. Tím začal příběh, který pohltil miliony lidí po celém světě. Málokterý seriál se dočkal takového úspěchu jako právě Beverly Hills 90210. U nás se vysílal neuvěřitelných deset let, a to až do roku 2000.

Nutno podotknout, že výběr hereček se tenkrát opravdu povedl. Každá byla úplně jiná a pro českého diváka nepochopitelná. U nás se všechny Jany a Evy oblékaly stejně, dětské pokojíčky zdobil stejný nábytek a v garážích většiny rodičů stála škodovka. Ve většině případů si nebylo co závidět. Zato holkám z West Beverly jsme záviděli, co se dalo.

Dokonalý outfit, stylové auto a americký úsměv

Kelly měla dokonalé outfity, krásnou tvář a červený kabriolet, na kterém mohl Steve Sanders oči nechat. Brenda byla správná, vcelku pohledná a chytrá, proto zamotala hlavu i takovému tajemnému drsňákovi, jakým byl Dylan McKay. Šprtka Andrea zase byla beznadějně zamilovaná do Brandona Walshe, ten ale vyzkoušel kdejakou sukni, jen té Andreiny si nevšímal. No a nakonec tu byla Donna. Přihlouplá snobská blondýna s dokonalou postavou a názorem, že nebude s nikým spát až do svatby. Ta chodila mnoho seriálových let s Davidem, který prostě musel čekat.

Jestli někdy vedly dvě krásky z Beverly Hills boj o prvenství, pak to byla Brenda a Kelly. Vzpomeňte si, jak jste na základce chtěli být buď v týmu u blondýny, nebo u brunety. Jedno je ale jisté, nakonec vždycky vyhrála protřelejší, výraznější a přitažlivější Kelly, proto to byla nakonec ona, která získala toho nejžádanějšího muže – Dylana. Brendě zůstaly jen oči pro pláč.

A jaký život tenkrát vedly herečky, které si v seriálu zahrály, doopravdy? O Tori Spelling se vědělo, že nebýt dcerou producenta seriálu Aarona Spellinga, nikdy by si v něm nezahrála. To Jennie Garth byla do role krásné Kelly obsazena jako první. Její volbou si byli všichni jisti. Zato Gabrielle Carteris měla původně hrát Brendu. Byla však na roli už dost stará a z party jednoznačně nejméně atraktivní, tak dostala jen doplňkovou roli šprtky Andrey.

Brenda byla kapitola sama pro sebe

Taková Shannen Doherty byla kapitola sama pro sebe. Během natáčení neunesla slávu, začala pít, fetovat a její chování bylo nakonec tak neúnosné, že byla ze seriálu vyhozena. Také proto nechtěla hrát v novém pokračování, které se ještě před koronavirem v USA natáčelo. Nakonec se ale rozhodla ještě jednou roli Brendy zopakovat, a to jako poctu svému zesnulému kamarádovi a seriálové lásce Dylanovi a jeho představiteli Lukovi Perrymu, který zemřel v roce 2019 na mrtvici.

Pokud tedy koronavirus dovolí natáčet, jedno je jisté, znovu budeme moci zasednout před televizní obrazovky a příběhy krásek z Beverly Hills si zopakovat. Bude Kelly stále stejně svůdná a Donna hloupá? Čím se bude živit přechytralá Andrea a co taková Brenda, která ze seriálu zmizela dlouho před koncem? Jak její návrat tvůrci objasní? Zatím se můžeme jen domnívat a těšit.

Teď se pojďte podívat do galerie na krásky z Beverly Hills a na to, jak vypadají po více než třiceti letech od uvedení seriálu na obrazovky!