Devětadvacetiletý zpěvák vydal druhý den prohlášení, ve kterém oznámil, že se po útoku zhroutil. Nad celou situací je stále plno otazníků. Mnozí spekulují o tom, zda celý incident nebyl jen sehranou scénkou.

Omluva a přiznání

Netrvalo to dlouho a identita muže byla známa. On sám se k činu přiznal a dokonce šel na policii. Útočník se přiznal na sociální síti s tím, že útok neměl rasistický motiv, a zpěvákovi se omluvil. „Rád bych se omluvil Janu Bendigovi za to, co proběhlo teď v pátek na Českém slavíkovi. Nebylo to nic osobního a rozhodně to nebylo nic rasistického. Myslím, že žádnou narážku jsi slyšet nemohl, nevím, proč to některá média zveřejňují. Nic takového jsem neřekl,“ uvedl na Instagramu muž s uživatelským jménem Vlk Luk Proch. Útočník zveřejnil i snímek z policejní služeby, kam přišel podat vysvětlení.

„Přišel jsem, hodil jsem mouku, prostě jsi tam byl první. Kdokoli jiný by tam byl první, tak se to prostě stane. Byl jsem tam cca o 20 minut dřív, ale nečekal jsem, že zrovna ty tam budeš první,“ stálo v omluvě Bendigovi. „Ale musel jsem. Jedná se tady prostě o narušení Českého slavíka obecně. Bezpečnost, ta je na prd,“ snažil se tak přesvědčit všechny, že chtěl poukázat na nezvládnutou bezpečnostní stránku akce.

Plno otazníků

Už pár hodin po incidentu začalo na internetu kolovat video, na kterém je Bendig společně s útočníkem v baru. Samotný útočník se snažil vyvrátit informace o tom, že by se se zpěvákem osobně znal. Pravost videa ovšem potvrdil. „Jana Bendiga osobně neznám, byl jednou u mě v baru. Jednou jsme si tam řekli, já jsem Lukáš, já jsem Honza, to je vše. Takže video, které koluje na internetu, o tom, jak se známe, to nic není.“

Jan Bendig omluvu muže přijal. Nicméně se začal zabývat tím, že některým lidem přijde celá situace nahraná. „Není mi fakt příjemné řešit tuhle kauzu stále dokola. Ale nic jiného mi nezbejvá. Myslel jsem, že jsem ji uzavřel svým prvním prohlášením, kde jsem mluvil o tom, že celý svůj život musím lidi přesvědčovat o tom, ať mě nehází do stejného pytle. A ono se to zase stalo! Zase musím některé přesvědčovat, že opravdu nemám zapotřebí po sobě házet mouku, abych byl „slavnej“ a psalo se o mně!“ rozčílil se zpěvák na svých sociálních sítích. Bendig útočníka pozval dokonce na svůj koncert, ten pozvání ovšem odmítl s tím, že má pracovní povinnosti.

Vzor ve slavné zahraniční hvězdě?

Komu se zdá tento případ povědomý, ten má dobrou paměť. V roce 2012 se téměř totožná scéna odehrála v Americe. Na Kim Kardashian tam přistál také pytel s moukou. Stalo se tak při prezentaci její nové módní kolekce. Po deseti letech se ovšem dostala na veřejnost pravda o celé akci.

Bývalý mediální stratég Kim Kardashian Sheeraz Hasan odhalil v dokumentu The Kardashians: A Billion Dollar Industry, že celý incident byl sehraný. Cílem bylo upozornit na nový parfém Kim. Není se tak čemu divit, že otazníky visí i nad celou situací s Janem Bendigem.

Lid vs. celebrity

Oblíbený zpěvák našel zastání u svých kolegů. „Jsi frajer, Honzo, tak mladej, tak moudrej, tak veliký srdce! Přejeme ti celá naše rodina jen to nej!“ podpořila ho Mahulena Bočanová. „Vystoupení bylo skvělé, tak nemyslet na hlouposti, které vám někteří dělají,“ připojil se Václav Neckář. „Škoda, že už nebydlíš naproti mně, stála bych teď v okně a blikala na tebe baterkou, ať přijdeš na víno a obejmutí. Jsi superman a vždycky jsem tě měla moc ráda! Tohle je jen kamínek na cestě. Neboj,“ napsala v komentářích Denisa Nesvačilová. Podporu na sítích vyjádřili Bendigovi i Jitka Čvančarová, Lucie Borhyová, Anička Slováčková, Sandra Nováková, Dagmar Havlová, Jana Plodková, Emma Smetana, Jasmina Alagič a Rytmus.

Oproti celebritám stojí tábor naštvaných lidí, kteří útoku na oblíbeného zpěváka zkrátka nevěří. „Působilo to na mě jako nahrané (zaplacené) od novinářů… Aby bylo o čem psát, vznikly „super“ skandální fotky… Mrzí mě to…,“ napsala na Instagram zpěváka jedna z fanynek. „Bohužel Bendig chodí na zápasy MMA, tak to tam vidí, že je to dnes moderní být jakoby napaden. 100% domluvený,“ připojil se další z komentujících. „Také mi to přišlo nahrané a vůbec se mi nezdála reakce přítele. Působil na mě výrazem „budu dělat jako, že jsem to nečekal,“ stálo v jednom z desítek komentářů. Těmto teoriím pomáhají i videa, které z osudného večera kolují po internetu. Fanoušci ve zpomalených záběrech poukazují na to, že Bendig se na muže před útokem dokonce díval a dával mu signál.

Související články