Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Cristovao roky po sebevraždě kamaráda truchlí: Na Nuselském mostě vždy mlčí

Ben Cristovao
Ben Cristovao
Zdroj: Profimedia
Ben Cristovao

Ben Cristovao na svém Instagramu zavzpomínal na sebevraždu svého blízkého kamaráda, který před lety skočil z mostu. Zpěvák zároveň promluvil o vážné tématice psychických chorob, které často vedou ke zbytečným úmrtím. 

Ben Cristovao se v roce 2006 musel vyrovnat s bolestivým odchodem svého přítele Petra. O zbytečné smrti kamaráda se hudebník rozepsal na sociální síti, kam nahrál dva společné snímky se zesnulým mladíkem.

"Petr O. 23. 1. 2006. Není ani jeden den, kdybych přejel přes Nuselák a nevzpomněl si," otevřel Cristovao citlivé téma.

"Žádný vysvědčení, žádné nepovedené přijímačky, nepříjetí tvým okolím ani žádný vztah nestojí za život," dodal zpěvák s tím, že si sám prošel těžkým obdobím, kdy zkoušel své problémy utápět v drogách. "Mluv o svých problémech, neboj se vyhledat pomoc. Dlouhodobou pomoc nenajdeš v žádných návykových látkách, zkoušel jsem to, věř mi," píše Ben. Exotický muzikant následně vyzval své fanoušky, aby se nebáli s psychickými obtížemi obrátit na odborníky.

Terapie není ostuda

"Terapie není ostuda, ale absolutně normální věc, kterou často potřebují i lidé, před kterými se o nich bojíš mluvit. Když je ti těžko, zkus se do toho necyklit. Všechno bude dobrý," vzkázal Ben Cristovao svým sledujícím.

V komentářích se pak ozvala například Jitka Nováčková. Díky za tvoje slova... a doporučuji například aplikaci Nepanikař, poskytují zdarma rychlou první psychologickou pomoc," napsala modelka.

Ben Cristovao o svém příteli už mluvil v minulosti v pořadu Limuzína. Během vyprávění najednou zpěvák při přejíždění Nuselského mostu zvážněl a požádal moderátora, aby byli ticho, než se dostanou na druhou stranu. "Teď mám jeden takovej problém. Já teď nemůžu mluvit. Pro mě to je hrozně zvláštní, protože si představím, kdyby viděl, že tudy jedu v limuzíně a povídám si s tebou, tak by to pro něj bylo úplně absurdní. A je hrozná škoda, že u toho nemůže být," řekl Cristovao, který o této tragické události dokonce natočil píseň Most.

Nuselský most je pro zpěváka od úmrtí přítele pietním místem a za celé roky od tragické události na něm nepromluvil. "Vzdávám tak hold někomu, koho jsem měl rád," dodal zpěvák.

Smrt kamaráda Petra je pro Bena Cristovaa bolestivou vzpomínkou

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky