Ben Cristovao působí jako dítě štěstěny. Nejenže skvěle vypadá, ženy mu leží u nohou, ale navíc se mu daří vše, na co sáhne. Točí klipy se světovými režiséry, cestuje po světě a jeho hudba má úspěch i v zahraničí. Ne vždy měl ale takové štěstí.

Cestou za Chodúrem ho napadli

Psal se leden roku 2010 a mladičký Ben šel tenkrát za svým kamarádem z talentové soutěže Martinem Chodúrem. Měli se spolu dostavit na rozhovor do televize, kde se očekávalo i jejich vystoupení. Bena však po cestě přepadla skupinka rasistů.

"Byla to klasika, prostě, když mě viděli, zakřičeli: ‚To je ten ne*r ze SuperStar’. A napadli mě, takže jsem se bránil," prozradil Ben tehdy pro Blesk.cz.

Ben ale na přesilu nestačil. Nakonec měl na tváři odřeniny, po celém těle modřiny a rozražený ret do takové míry, že musel do nemocnice na šití. Naštěstí to nebylo nic horšího a kromě pár stehů byl Ben v pořádku. Nebylo to ale poprvé, co se s rasismem setkal.

Mistr umění jiu-jitsu

"Jednou za půl roku mě zmlátí. Bohužel jsem si už zvykl," řekl před jedenácti lety Ben Blesku. Nyní by si už Cristovao nic takového nenechal líbit. Jako náruživý sportovec a vyznavač jiu-jitsu má teď síly dost. Jezdí bojové umění trénovat i do Ameriky, což vždy spojí s návštěvou své sestry Biancy, která žije v Kalifornii.

Maminka ho navíc od malička učila, že se nesmí litovat a své jedinečnosti by měl využít. Ben si to vzal k srdci a rozjel pěveckou kariéru. Je pravda, že v SuperStar zaujal spíše vzhledem než zpěvem, ale od té doby se neuvěřitelně zlepšil a patří u nás mezi naprostou špičku.

Nyní navíc změnil styl života a v posledních letech se z milovníka pařeb a nočního života stal vegan, abstinent a meditační guru, který veřejně hájí práva zvířat. Prostě našel ve svém životě rovnováhu a Čechům jejich rasistické chování vůči své osobě odpustil.

Související články