Eurovize má již letitou tradici, Česká republika ale v minulosti nezvolila zrovna nejlepší kandidáty na reprezentaci, a tak naši hudebníci v soutěži vždy končili na spodních místech tabulky, a to jak u poroty, tak u diváků. (Skupina Kabát dokonce získala nejnižší skóre v historii – pouhý jeden bod.)

Vše se změnilo s příchodem Mikolase Josefa, který dokázal, že i naše malá země se dokáže prosadit ve světovém formátu, a s hitem Lie to Me se umístil na krásném šestém místě. V květnu roku 2020 přesáhl singl Lie to Me na Spotify 30 milionů streamů.

Veliké naděje vzbuzovala i kapela Lake Malawi, která u odborné poroty skončila na sedmém místě, po přičtení hlasů diváků z toho nakonec byla jedenáctá příčka, za což se tuzemská kapela rozhodně nemusela stydět.

Ben Cristovao nebyl podle kolegů na vystoupení dostatečně připravený

Ben Cristovao u nás patří k oblíbeným zpěvákům, a tak jeho fanoušci věřili, že se mu podaří probojovat do finálového kola. Proto bylo velikým zklamáním, když zpěvák v bodování propadl na celé čáře.

„Po zveřejnění songu Omaga jsme se u sázkových kanceláří drželi poměrně dobře a nikdo o postupu nepochyboval. Zvrat však nastal v momentě, kdy začaly první zkoušky a český zástupce ukázal svou nepřipravenost,“ řekl Blesku člověk z okolí českého týmu.

O tom, že zpěvák podcenil přípravu, promluvil i bývalý šéf eurovizních výprav Jan Bors. Ten je přesvědčený, že Ben mohl pro vítězství udělat mnohem více!

Výlet za sedm milionů, kritizuje vystoupení Cristovaa bývalý šéf českých výprav

Dopravit tým na místo a zorganizovat vystoupení reprezentantů Eurovize není zrovna nejlevnější záležitost. Podle Jana Borse ČT za výlet Bena Cristovaa zaplatila sedm milionů korun.

„Příprava, to našim reprezentantům na soutěži chybí, a speciálně těm, kteří tady již mají vydobytý nějaký hvězdný status,“ rýpl si Jan Bors na Facebooku. Bývalý šéf českých výprav v letošním ročníku poprvé chyběl a upozornil na to, že chlácholit se horšími výkony jiných soutěžících rozhodně není dobrá cesta.

„Prosím, nenalhávejme si, že se do finále dostal někdo horší než my a že soutěž má nějaká svá specifika. Výmluvy nás nikdy nikam neposunou,“ říká Bors.

Bena navíc kritizují i lidé z jeho štábu a souhlasí s Janem Borsem, že velice podcenil přípravu. „To, že zpěvák neuspěje, je zcela v pořádku, ale měl by do toho dát vše, když do něj někdo investuje takovéto milionové částky,“ nebral si servítky zdroj z Cristovaova okolí. Blesk požádal o reakci i Bena, ten se ale zatím k celé věci nevyjádřil. Letošní Eurovizi nakonec vyhrála Itálie.