Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Šest lásek Štěpána z Básníků: Co dělají a jak dnes vypadají Jeskyňka či Popelka

Pavel Kříž
Pavel Kříž
Zdroj: profimedia
Pavel Kříž

Pavel Kříž se jako Štěpán Šafránek objevil v šesti dílech Básníků. V každém se zamiloval do dívky, v domění, že je to láska jeho života. Ne vždycky to ale vyšlo. Jak dnes vypadají a co dnes dělají představitelky Borůvky, Jeskyňky nebo Píšťalky?

V celkem šesti dílech dobývá srdce dívek Štěpán Šafránek. Mnohdy marné pokusy o romantický vztah mohli diváci sledovat od roku 1982 do roku 2016. V tomto rozmezí totiž vyšly všechny díly. Jak jeho lásky vypadají dnes?

Jak svět přichází o básníky – Borůvka

Studentku Borůvku si v prvním díle Básníků zahrála Miroslava Šafránková, což je sestra slavnější Libušky. Před kamerou se v následujících letech moc neohřála. Objevila se ještě v pohádkovém seriálu Arabela se vrací nebo filmu Romance za korunu. V polovině devadesátých let, stejně jako představitelka samotné Arabely, Jana Nagyová, prchla do Německa a tím její kariéra skončila. Později se stala podnikatelkou a založila dvě mediální agentury Kapa a Kirké.

Jak básníci přicházejí o iluze – Jeskyňka

Zdravotní sestřičku Jeskyňku před kamerami ztvárnila Adriana Tarábková. Roku 1984 měla pořádně našlápnuto stát se hvězdou filmového průmyslu. Slibné kariéry se ale vzdala a raději si vzala fotbalového bosse ze Slovanu Bratislava. Do šoubyznysu se vracet nechce. Manžela doprovází na fotbalové zápasy a je šťastná a spokojená. Sama založila firmu na obalové materiály. Taktéž jste mohli spatřit Evu Jeníčkovou jako Vendulku utěšitelku. Ta se po Básnících snažila prorazit v Americe, ale velká sláva nevyšla.

Jak básníkům chutná život – Píšťalka

Průvodkyni na zámku si zahrála Eva Vejmělková. Zejména pro pánské pokolení byla nejvíce sexy pravděpodobně i díky roli ve filmu Fontána pre Zuzanu. Dříve sexbomba Eva vystudovala psychologii a pracuje s drogově závislými. Je odborníkem na hypnózu.

Konec básníků v Čechách – Popelka

Lékárnicí Popelkou byla ve čtvrtém díle Tereza Brodská. V současné době natáčí seriál Slunečná. Děj se točí kolem rodiny Popelkových. Jaká náhoda! Tereze musí natáčení připomínat i smutné chvíle. Právě ve vesnici Slunečná, která se nachází u České Lípy, se na chalupě zastřelil její otec Vlastimil Brodský.

Jak básníci neztrácejí naději – Veverka

Michaela Badinková byla tajemnou Veverkou. Už od mládí je velmi úspěšnou herečkou. Objevila se v divácky oblíbených seriálech jako Ordinace v růžové zahradě 2 nebo Ulice. Vyhrála i pátou řadu show Tvoje tvář má známý hlas. Na svém kontě má filmy jako Karamazovi nebo pohádku Kouzelník Žito.

Jak básníci čekají na zázrak – Zlatá rybička

Zlatou rybičkou se zatím v poslední díle Básníků stala Linda Rybová. Zahrála si fotografku, která je zároveň i Štěpánova sousedka. Na tu se ve filmu rád podíval každý. Muži jsou jí doslova posedlí, protože je krásná. Ona sama přiznala, že má problémy se sebevědomím. S tím jí jistě pomáhá David Prachař, se kterým již léta žije. Zahrála si v seriálech jako Ohnivý kuře či filmu Bajkeři.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky