Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pavel Kříž: V Básníkách se zamiloval do mnoha dívek, ve skutečnosti jen do jedné

Pavel Kříž
Pavel Kříž
Zdroj: profimedia
Pavel Kříž

Pavel Kříž (58) je úspěšný český herec, který ztvárnil desítky vážných i komediálních rolí, ale Štěpána mu už nikdo neodpáře. Jak to měl smělý básník se ženami?

Borůvka

Sestra herečka Libuše Šafránkové Miroslava (61) byla Štěpánovou první filmovou láskou. Scénář jí padl do oka, ale nechtěla se podílet na erotických scénách, a tak navrhla jejich animované zpracování. To se uchytilo a dodalo všem dílům švih. Pro nesmělého studenta medicíny ale měla slabost jen na filmovém plátně a ani ambice Štěpánovy maminky ničemu nepomohly. Odstěhovala se za láskou do Německa a herectví pověsila na hřebík. Nezlákala ji ani nabídka na malou roli ve čtvrtém dílu.

Jeskyňka

S nástupem na praxi do nemocnice potkal Štěpán další osudovou dívku. Adriana Tarábková (53) byla pro režiséra Dušana Kleina jasnou volbou. Byla nesmírně půvabná, citlivá a s výraznou čárou od hrudníku až po pupík, která podle Řeků symbolizuje téměř božskou krásu. Svým talentem dostávala svého kolegu i diváky do kolen, ale jednu vadu měla. Čeština jí dělala velký problém, a tak musela být nadabována Miriam Chytilovou.

Píšťalka

Eva Vejmělková (50) byla stejně jako všechny Štěpánovy múzy krásná. Mladá učitelka hudby medikovi učaraovala, ale dlouho byla na vážkách, nedá-li přednost zajištěnému ctiteli. Vaz jí zlomil ostravský přízvuk a její filmový hlas patří herečce Zlatě Adamovské. I když tuto drobnou korekci nesla s nevolí, na film ani divadlo nezanevřela.

Popelka

Tereza Brodská (51) si pro sebe uzmula několik prvenství - měla nejvíce hereckých zkušeností, nádherné havraní vlasy a srdce Štěpána získala i ve skutečnosti. Lékárnice Ute měla s mladým doktorem velké plány a toužili po vlastní ordinaci. Pár spolu několik let žil a jiskření oba přenesli i do filmu. Jejich rozchodu ale scénáristé náležitě využili a zasadili ho do pátého dílu.

Veverka

Slovenská herečka Michaela Badinková (40) splňovala všechna kritéria na Štěpánovu novou lásku. Neokoukaná tvář zaujala Dušana Kleina na první pohled. Doporučil ji sám herec a divadelní pedagog Boris Rösner. Stačilo naučit se jezdit na kolečkových bruslích a obarvit si vlasy na zrzavo. Právě ona stála za rozpadem vztahu s Popelkou Ute.

A dál?

Šestý díl s podtitulem Konec legendy naznačil, že se kruh uzavřel a příběh Štěpána a Kendyho končí. Po smrti Aničky Zrzečky zůstal doktorovi na starost syn Filip Antonio. I přes starosti s vedením nemocnice a začínající hypochondrií se ve Štěpánově sousedství objevuje fotografka Linda Rybová (43), kterou mu jeho kamarádi začnou dohazovat.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky