"Vincent," napsala Strýcová na sociální síti k rozkošné fotce syna a přidala modré srdíčko. Zatímco většina slavných osobností sdílí snímky pořízené hned po narození dítětě z porodního sálu, Barbora svého syna vyfotila až doma v proutěné kolíbce.

Jupí, to bude parta kočárková

U příspěvku se téměř okamžitě objevily první gratulce od známých osobností i dalších příznivců. "Moc blahopřeji, krásnej klučina," napsala modelka Tereza Maxová. "Baru, obr gratulace," doplnila Monika Marešová a přidala několik veselých emotikonů.

"Už doma, jupí, to bude parta kočárková," radovala se Lucie Šafářová, která rovnou označila další kolegyni Andreu Sestini Hlavčákovou, která je už taky maminkou. Bývalé tenistky jsou dobré kamarádky a jistě se už nemohou dočkat, až se sejdou i se svými potomky.

Bývalá světová jednička a vítězka čtyřhry ve Wimbledonu byla už několik týdnů před porodem na děťátko pečlivě připravená. Na sociální síti například sdílela fotku kočárku nebo se pochlubila tím, že si prošla kurzem první pomoci pro miminka.

Z děťátka jsou oba nadšení

Barbora má prvního syna s šéfredaktorem časopisu Esquire Petrem Matějčkem, se kterým randí tři roky. I když dvojice těhotenství neplánovala, z narození Vincenta jsou oba nadšení. Strýcová byla kdysi devět let vdaná za tenistu Jakuba Záhlavu, se kterým se rozvedla v roce 2015.

Tenistka před časem ukončila aktivní kariéru a nechala se slyšet, že teď už opravdu touží po klidu a rodině. Během předchozích let totiž jenom tvrdě dřela na kurtech a téměř neměla čas na osobní život. Konečně se tedy dočkala a bude si užívat šťastné chvíle po boku milovaného partnera a roztomilého synka.

Barbora Strýcová porodila Vincenta v pražské porodnici U Apolináře.