Uplynulo již šest let od doby, kdy vyšla kontroverzní kniha o 44. prezidentovi Spojených států s názvem Vycházející hvězda: Jak se zrodil Barack Obama. Tu napsal historik a nositel Pulitzerovy ceny David J. Garrow, který na 1472 stranách popsal divoký život, který první černošský prezident USA žil před nástupem k moci.

Obama podle knihy miloval bujaré večírky plné kokainu, alkoholu a zábavy. Ani s věrností na tom prý nebyl zrovna nejlépe. Svou manželku a budoucí první dámu Michelle podváděl, a rozhodně nebyla jeho první volbou. Před ní si totiž chtěl vzít úplně jinou ženu. Tou byla Sheila Miyoshi Jager.

„Chodil s Michelle asi rok a zároveň randil i se mnou. Vždycky jsem se kvůli tomu cítila špatně,“ prozradila před několika lety tajemství nynější profesorka v Ohaiu.

Barackovou první láskou byla o tři roky starší bílá dívka

Celé Obamovo dospívání bylo bouřlivé. V roce 1983 chodil s bílou dívkou Genevieve Cook, která byla o tři roky starší než on. Prý hned jejich první rande skončilo sexem a vzhledem k tomu, že byla dobrá v posteli, udržoval s ní Barack milenecký vztah několik let. Australanka o jejich vášnivých hrátkách dokonce napsala báseň.

A byla to právě Cook, kdo na prvního černošského prezidenta prozradila, že holdoval kokainu. A to prý víc, než jeho kamarádi.

„Z každých pěti lajn, co někdo nachystal, si on dal půlku,“ svěřila tajemství drogové minulosti Obamy.

Bývalý prezident si prý nebyl jistý svou sexuální orientací

Nakonec se pár rozešel poté, co se Genevieve vyspala s jeho nejlepším kamarádem Sohalem Siddiqim. Baracka to tenkrát velmi zasáhlo a dlouho se s touto zradou nemohl smířit. Přátelství a láska pro něj byly u konce.

Největší bombou však v knize byla pasáž, kde se dozvíme, že si bývalý americký prezident nebyl jistý svou sexuální orientací. Byl prý zamilovaný do svého vysokoškolského profesora Lawrence Goldyna. Někdo tvrdí, že spolu měli pletky, jiný zase, že aférku s ním pouze zvažoval. Jaká je skutečná pravda, však ví jen Barack a onen zmíněný profesor.

Související články